Олександрівський

Олександрівський район — один з найстаріших районів Запоріжжя, заснований на місці старого Олександрівська у 1935 році. До 1961 року район називався Сталінським, а до 2016 року — Жовтневим. Запоріжці називають район старою частиною міста.

Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В. Магара, фото: Сергій Лавров

Площа

Олександрівський район — найменший серед районів міста, його площа складає 11,2 кв.км. До складу району входить 63 вулиці, у тому числі головна вулиця міста — проспект Соборний, 13 провулків, 5 майданів.

Інфраструктура

Олександрівський район має розвинену інфраструктуру: на його території працюють торговельні і розважальні центри, банківські установи, ресторани і кафе. Тут функціонують ключові підприємства міста: ПрАТ «Запорізький електровозоремонтний завод», ПрАТ «Запорізький асфальтобетонний завод», ТОВ «Виробничо-поліграфічне об’єднання «Запоріжжя», ПАТ «Фармацевтична фабрика «Віола», ЗКПМЕТ «Запоріжелектротранс», ЗАТ «Плутон», ПАТ «Запорізька кондитерська фабрика».

Освіта і культура

На території району розмістилися три університети: Запорізькій національний університет, Запорізькій національний технічний університет, Класичний приватний університет, два коледжі, три професійних ліцеї, 12 загальноосвітніх шкіл, 15 садочків, школа мистецтв та музична школа.

Біологічний корпус Запорізького національного університету, фото: Сергій Лавров

Олександрівський район пишається двома театрами: Запорізьким академічним обласним українським музично-драматичним театром імені В. Магара та Запорізьким обласним театром ляльок. Тут же працюють чотири бібліотеки, у тому числі Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека.

Відпочинок і туризм

Для відпочинку мешканців та гостей району пристосовано два парки та 13 скверів. Тут знаходиться найбільший парк міста — Дубовий гай, який розбито на березі Мокрої Московки.

Парк відпочинку «Дубовий Гай», фото: uk.wikipedia.org

На території району розташовано два пам’ятники архітектури національного значення: маєток Бадовського та будинок Олександрівської земської управи, нині — Запорізький обласний краєзнавчий музей.

Роботи з реконструкції

У 2017 році в Олександрівському районі ведеться реконструкція вулиць, ремонт внутрішньоквартальних доріг та тротуарів, встановлення дитячих та спортивних майданчиків.

 

Опубліковано: 17.08.2017 16:51 (оновлено: 08.10.2017 00:00)