В Запоріжжі розповіли, як будуть проходити поминальні дні цього року

30.04.2022 18:30

Традиційно після Великодня в Україні проходять поминальні дні. Запорізькі комунальники розпочали прибирання міських кладовищ завчасно. Зокрема вивозили сухе гілля та наводили лад вздовж алеї. Але цього року через воєнний стан в Україні поминальні дні пройдуть зі своїми особливостями. Так, цієї неділі знову зміниться комендантська година. Вона розпочнеться першого травня о 17-тій, а завершиться другого травня о п’ятій ранку.

У Запорізькій обласній військовій адміністрації пояснюють – графік комендантської години змінили для безпеки місцевих жителів.

-Пасха показала, що запоріжці здебільшого дотримувалися правил безпеки на свята. Але були й винятки. Наші поліцейські протягом чергувань у той період виявляли містян у нетверезому стані, що нехтували власною безпекою. Перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, людина може пропустити момент повітряної тривоги чи розгубитись, і це може призвести до загрози життю. Щоб цього не сталося, для безпеки та дисципліни, комендантська година у поминальний день розпочнеться з 17.00, - пояснив голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух.

Відвідати кладовища на поминальні дні запоріжці зможуть до 14-ї години. Крім цього, цієї неділі скоротиться і графік курсування міського транспорту. В свою чергу комунальники закликають містян за можливості утриматись від відвідувань цвинтарів задля власної ж безпеки. Адже можливі будь-які провокації з боку російських агресорів.

-Завтра буде скорочено час роботи муніципального транспорту. Тролейбуси, трамваї та маршрутки працюватимуть до третьої години дня. Обов’язково дотримуйтесь правил комендантської години і виходьте з дому у зазначений час лише для того, щоб спуститися в укриття під час тривоги, - звернувся до запоріжців в.о. міського голови, секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв.