Щодо ліквідації наслідків ворожого обстрілу

26.05.2022 20:10

Секретар міської ради Анатолій Куртєв розповів:

- Запоріжці!

У місті триває ліквідація наслідків учорашніх ракетних обстрілів.

Зеленбудівці продовжують розчищати запорізькі вулиці від уламків скла і віконних рам, а елуашівці продовжують розбирати будівельне сміття. За два дні з двох районів міста вони вивезли вже більше дев’яноста тон такого сміття.

Працівники «Запоріжміськсвітла» продовжують ремонтувати пошкоджені лінії електропередач, а співробітники управління транспорту вже відновили роботу контактної мережі у Шевченківському районі і прибрали сторонні предмети з трамвайної колії. Завдяки їхнім оперативним діям, запорізький електротранспорт вже працює у тому ж режимі, в якому працював до 25 травня.

Тепер щодо постраждалих будівель. На цей час відомо, що у Запоріжжі зруйновано 115 будинків. З них 36 у Олександрівському районі та 85 будинків приватного сектору у Шевченківському районі. Комунальники продовжують обстеження пошкоджених будинків, збирають інформацію про руйнування, підраховують кількість необхідних будівельних матеріалів та продовжують закривати вибиті вікна. На одній із багатоповерхівок, розташованій на проспекті, почалося відновлення покрівлі. Окрім того, у приватному секторі було проведено роботи з усунення аварійності в будинках, що постраждали від вибухів і пожеж, та роботи з відновлення газо- та електропостачання. У виконанні усіх перерахованих робіт задіяні співробітники «Запоріжобленерго», «Водоканалу», «Запоріжгазу», «Запоріжремсервісу», управляючі компанії, а також рятувальники з «Кобри» та із служби ДСНС.

Мешканців зруйнованих приватних будинків вже проконсультували щодо того, як їм отримати державну компенсацію за пошкоджене майно. Окрім того, на місці події працюють Представники Червоного Хреста, які надають людям гуманітарну та інформаційну допомогу.

Ми дякуємо нашим комунальникам, а також волонтерам та містянам, які допомагають нам прибирати запорізькі вулиці. Також велика вдячність усім, хто підтримує людей, майно яких постраждало від ракетного обстрілу. До речі, за фактом учорашньої ракетної атаки по Запоріжжю прокуратура вже розпочала кримінальне провадження. Окупанти обов’язково понесуть відповідальність за усі свої злочини. Зло точно буде покаране, а у Запоріжжя точно все буде добре!

Головне – бережіть себе і не ігноруйте сповіщення про тривогу!

Слава Україні!

Тихої усім ночі!