У Запоріжжі обговорили питання вивезення сміття

14.08.2018 16:20

У Запорізькій міській раді відбулася зустріч представників громадськості, міської влади та компанії, яка здійснює вивезення сміття. Обговорювали складові тарифів на вивезення ТПВ, перспективи сортування, проблеми з вивезенням сміття з дворів багатоповерхівок і приватного сектору.

Це перша зустріч в подібному форматі. Головна мета - обговорити питання та пропозиції представників громадськосьті, бізнесу по вивезенню сміття. У діалозі задіяні представники міської влади та компанії «Вельтум-Запоріжжя».

- У нас є мета - відповісти на питання, які виникають в жителів Запоріжжя, в підприємців, обговорити актуальні теми. Саме тому ми і вирішили організувати подібну зустріч. Я думаю, вона буде не останньою. Головне завдання - спілкування, налагодження діалогу для отримання позитивного результату, - прокоментував заступник міського голови Запоріжжя Володимир Волобуєв.

Основне питання, яке задали представники громадськості, адресоване підприємству «Вельтум» - коли в Запоріжжі вирішать проблему з несвоєчасним вивезенням сміття. Учасники заходу поцікавилися, чому в місті склалася подібна ситуація і як її будуть вирішувати.

Представники компанії «Вельтум-Запоріжжя» розповіли - причина в тому, що довгий час не вистачало спецтехніки, не було системи GPS, не була налагоджена система закупівлі запчастин для ремонту спецтехніки, попереднє керівництво компанії не вкладало кошти в її розвиток. Однак тепер ситуація поступово буде змінюватися на краще - анонсують на підприємстві.

- На сьогодні на підприємстві 32 одиниці сміттєвозів, які обслуговують 24 маршрути по місту зі щоденним прибиранням міста - це висотний сектор. Плюс є ще приватний сектор, де ми на сьогодні залучаємо додаткову техніку. Ми підписали меморандум з містом, де зобов'язуємося закупити 500 нових контейнерів протягом року, 478 - антивандальних контейнерів, 6 нових одиниць техніки – перша одиниця приїде в кінці серпня. Все це за кошти підприємства. У наступному році - ще 7 одиниць техніки, - розповів генеральний директор ТОВ «Вельтум-Запоріжжя» Ігор Бурчак.

Також в ході наради учасники обговорили складові тарифу на вивезення сміття і перспективи сортування ТПВ. Пілотний проект із сортування незабаром запустять в одному із районів міста. В рамках проекту будуть встановлені сміттєві баки - окремо для пластику та скла. Крім цього, увагу приділятимуть облаштуванню контейнерних майданчиків - їх планують винести за межі дворів. Проект планують розглянути на найближчій сесії Запорізької міської ради.