Володимир Буряк обговорив з Послом Німеччини питання децентралізації та переваги трамваїв з Берліна

26.09.2019 17:22

Реформа децентралізації та її результати для Запоріжжя. Саме це стало головною темою обговорення під час зустрічі міського голови Володимира Буряка з Надзвичайним та Повноважним Послом Німеччини в Україні пані Анкою Фельдгузен. Також поговорили про запорізький досвід використання берлінських трамваїв.

Надзвичайний та Повноважний Посол Німеччини в Україні пані Анка Фельдгузен вперше відвідала Запоріжжя. Також у складі делегації новий Генеральний консул Німеччини Штефан Кайль.

Німецьких гостей цікавили результати реформи децентралізації для Запоріжжя. Міський голова наголосив, що бюджети місцевих громад дійсно збільшилися. Однак у той же час зросли й обсяги повноважень, які не підтверджуються фінансовими ресурсами. Проблема також у тому, що держава не повністю фінансує делеговані повноваження у різних сферах – освіті, медицині.

- Наприклад, придбання ліків для хворих на цукровий діабет, ниркову недостатність. Ми не можемо залишити людей наодинці з проблемою. Тому виділяємо кошти на придбання медикаментів з міського бюджету. Здавалося б не такі й великі гроші - 30 або 40 мільйонів. Але ж їх можна було використати, наприклад, для ремонту, реконструкції школи, дитячого садка, - заявив Володимир Буряк.

Детально міський голова зупинився на досвіді співробітництва Запоріжжя з Німеччиною. Відзначив, що тут є досить багато позитивних прикладів. Це співпраця з Магдебургом, Оберхаузеном, термомодернізація дитячого садка №100. Згадав і про придбання трамваїв у Берліні.

- Минулого року ми придбали 12 трамваїв, які раніше працювали у Берліні. Місто отримало їх після капітального ремонту. Запоріжці позитивно оцінили ці трамваї. Планували цього року придбати ще берлінські трамваї, але Берлін поки не виконав свою програму оновлення рухомого складу. Тому розраховуємо отримати ці трамваї вже наступного року, - сказав Володимир Буряк.