!
тест
ТЕСТ
Сайт працює в тестовому режимі

Енергоефективність

Енергоефективність — це раціональне споживання енергетичних ресурсів, при якому покращується співвідношення корисного ефекту від використання енергетичних ресурсів до витрат цих ресурсів.

Простий приклад — використання світлодіодних лампочок, які дають стільки ж світла, як звичайні лампи накалювання, проте споживають майже у 10 разів менше електроенергії.

Енергоефективність часто ототожнюють з енергозбереженням, проте це не одне й те саме. Енергозбереження — це зменшення витрат енергії, економія енергетичних ресурсів, перш за все, заради зменшення видатків. Енергоефективність — ефективне використання енергії, за якого можливе як зменшення матеріальних витрат, так і підвищення корисного ефекту від використання енергії.

Наприклад, якщо ви встановите енергозберігаючі вікна, то будете витрачати стільки ж коштів на опалення, проте у приміщенні буде на декілька градусів тепліше, тобто корисний ефект зросте.

Енергоефективність — це не тільки про економічну складову. Підвищення показників енергоефективності допоможе скоротити споживання енергії, зберегти ресурси, знизити вартість впровадження відновлюваних джерел енергії, зменшити шкідливі викиди, уповільнити зростання цін на електроенергію для населення та промисловості.

Принципи енергоефективності повинні реалізовуватися на всіх рівнях — від приватної оселі до держави в цілому. На рівні домогосподарств це використання освітлення та побутової техніки з високим класом енергоефективності, утеплення оселі, використання більш сучасних, енергозберігаючих та альтернативних джерел енергії та систем комунікацій. На рівні держави —  будівництво сучасних електростанцій, впровадження енергоефективних технологій на виробництві, державна підтримка заходів з енергозбереження та енергоефективності.

Питаннями енергоефективності на державному рівні опікується Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

 

Звіт про аналіз потенціалу енергетичної ефективності м. Запоріжжя у рамках програми Світового банку «Ініциатива енергоефективної трансформації міст»

Звіт з підготовки попереднього ТЕО підвищення енергоефективності 60 бюджетних будівель м. Запоріжжя та додатки до нього

Практичні поради щодо зниження втрат тепла в житлових будинках

Практичні поради з економії електроенергії


 

Опубліковано: 01.08.2017 12:32 (оновлено: 13.11.2017 15:53)