тридцята сесія
Керуючись частиною 3 статті 140 Конституції України, частиною 2 статті 2, частиною 1 статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», спираючись на принципи та практику застосування Європейської Хартії місцевого самоврядування, усвідомлюючи свій обов'язок захистити населення від наслідків економічної кризи, виражаючи волю своїх виборців, Запорізька міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити текст Звернення депутатів Запорізької міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з вимогою негайного прийняття дієвих антикризових заходів (додається).
2. Доручити Запорізькому міському голові довести рішення та Звернення до відома Президента України, Прем'єр-міністра України та Верховної Ради України.
3. Опублікувати Звернення депутатів Запорізької міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з вимогою негайного прийняття дієвих антикризових заходів у газеті Запорізької міської ради „Запорозька Січ".
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на секретаря міської ради (Каптюх Ю.В.) та постійну комісію з питань депутатської діяльності, регламенту, законності та правопорядку (Гунько В.В.).
Міський голова
Є.Г.Карташов
Звернення
депутатів Запорізької міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з вимогою негайного прийняття дієвих антикризових заходів
Світова криза все більше затягує Україну, яка сліпо виконує всі вимоги МВФ та СОТ, в умовах, коли сукупний зовнішній борг складає 107 млрд. доларів (більше 70 % ВВП), негативне сальдо торговельного балансу за 2008 рік - 18,3 млрд. доларів, дефіцит бюджету - 3 млрд. доларів. Складається враження, що українська влада свідомо веде нашу країну до дефолту, щоби кредитори (МВФ. Світовий банк, ЄБРР) стали, внаслідок цього, власниками землі та газотранспортної системи України.
Встановлені соціальні нормативи мінімальної зарплати та пенсії в Україні в 3 рази нижче реальної вартості життя. Відмова від Єдиного Економічного простору та орієнтація на Євросоюз і НАТО привели Україну до втрати величезних ринків для збуту власної продукції. Вступ до СОТ і перехід на світові ціни на енергоресурси та відкриту конкуренцію різко збільшують проблеми вітчизняних товаровиробників, сприяють падінню обсягів виробництва. Головні експортні галузі - металургія та хімія мають енергоємність виробництва у 2,6 разів вищу, ніж у Європі, отже, їх продукція в умовах відкритого ринку не конкурентноздатна. Об'єми виробництва у цих галузях стрімко знижаються. У листопаді 2008 року обсяг виробництва у промисловості скоротився на 28,6%, у грудні - на 26,6%, у січні 2009 р. - на 64,1%. Об'єми будівництва у січні впали на 57,6%, обсяг залізничних перевезень скоротився на 1/3. ВВП України зменшився у листопаді 2008 р. на 14,4%, у грудні - на 9,9%, у січні 2009 р. - на 20%. Падіння у машинобудуванні - 58,3% (січень 2009 р.), хімічній промисловості - 49, 6 %, металургії - 46%. Процес зупинки підприємств й викидання робітників на вулицю набирає обертів.
Українська олігархія, приватні власники банків і підприємств практично нічого не вкладали у модернізацію своїх підприємств, а вивозили гроші з країни. В Україні здійснювались примітивно мінімальні вкладення в основний капітал і вкрай недостатні кошти виділялись для ремонту життєво важливої інфраструктуру країни - тепломереж, водогонів, очисних споруд, каналізаційних систем. Їх зношеність на сьогодні перевищує 80%.
Помаранчева влада сповідує й провадить у життя так звані ліберальні цінності. Запропоновані ними антикризові програми - це спроба виходу з кризи при збереженні ліберальної моделі й посилення пограбування трудящих для захисту інтересів банкірів та власників підприємств. Хибність і безперспективність такого шляху не викликає сумнівів.
У таких умовах органи місцевого самоврядування залишаються заручниками драконівських економічних рішень центральної влади, загрозливо загострювання соціальних проблем на місцях.
У відповідності до Конституції України, Європейської Хартії місцевого самоврядування, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», конституційними правами політичних партій, які отримали підтримку громади на виборах в органи місцевого самоврядування, місцеві органи самоврядування зобов'язані захищати своє населення від катастрофи, що насувається.
Тому ми звертаємось до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з вимогою:
1. Припинити вивезення капіталу з країни, забезпечити повернення капіталу, що був вивезений раніше.
2. Прийняти ефективні заходи по захисту внутрішнього ринку квотами та митом на імпорт.
3. Увійти до Єдиного Економічного простору з Росією, Білорусією та Казахстаном, відкрив ринки збуту вітчизняній продукції та забезпечив таким чином зростання виробництва і створення нових робочих місць.
4. Здійснити націоналізацію стратегічних підприємств у разі неспроможності власників забезпечити модернізацію виробництва, збереження робочих місць та виконання інвестиційних зобов'язань.
5. Перевести Україну на модель „дорогої робочої сили", для чого встановити рівні мінімальних зарплат та пенсій не нижче реального прожиткового мінімуму.
6. Ввести регулювання цін на товари та ліки першої необхідності.
7. Змінити податкову систему, яка передбачатиме прогресивну шкалу податку з доходів громадян та податок на багатство.
Звернення прийнято сесією Запорізької міської ради
рішення від 25.02.2009 № 26