Логотип

Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

24/12/2008

Рішення міської ради від 24.12.2008 № 46 «Про затвердження Положення про порядок відчуження рухомого майна, яке належить на праві комунальної власності територіальній громаді міста Запоріжжя»

Керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Цивільним та Господарським кодексами України, рішенням Запорізької міської ради від 26.12.2001 №23 „Про затвердження Положення про управління комунальної власності міської ради", з метою ефективного використання майна, що є власністю територіальної громади м. Запоріжжя, Запорізька міська рада,
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про порядок відчуження рухомого майна, яке належить на праві комунальної власності територіальній громаді міста Запоріжжя (додається).
2. Вважати таким, що втратило чинність, рішення виконавчого комітету міської ради від 29.10.1998 №560 "Про затвердження Положення про порядок відчуження основних засобів підприємств, організацій та установ комунальної власності".
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Гриценка В.В. та постійну комісію з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації та земельних відносин (Таран Р.О.).

Міський голова Є.Г.Карташов

  ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради
24.12.2008 № 46

П О Л О Ж Е Н Н Я
про порядок відчуження рухомого майна, яке належать на праві комунальної власності територіальній громаді міста Запоріжжя

Дане Положення розроблено відповідно до Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про приватизацію державного майна”, “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)”, Цивільного та Господарського кодексів України та інших чинних законодавчих і нормативно-правових актів.
Положення визначає порядок відчуження (продажу) рухомого майна, що належить на праві комунальної власності територіальній громаді міста Запоріжжя та закріплене за підприємствами, установами, організаціями на праві господарського відання чи оперативного управління або є переданим в оренду (позичку).
Дія цього Положення регулює відчуження рухомого майна – матеріальних активів, які віднесено згідно з чинним законодавством до основних засобів.
Дія цього Положення не поширюється на:
а) цілісні майнові комплекси комунальних підприємств, їх структурні підрозділи, об'єкти незавершеного будівництва, житлові будинки, нежитлові приміщення та інше окреме індивідуально визначене рухоме майно, яке підлягає відчуженню шляхом приватизації відповідно до чинних законодавчих актів України з питань приватизації;
б) цілісні майнові комплекси комунальних підприємств, їх структурні підрозділи, інше нерухоме (будівлі, споруди) та рухоме майно, яке є предметом застави і відчуження якого здійснюється з урахуванням вимог чинного законодавства України з питань застави;
в) індивідуально визначене рухоме майно, порядок відчуження якого визначається окремими нормативно-правовими актами України (рухоме майно, на яке звернено стягнення за рішенням суду та інше).
Органи державної виконавчої служби у процесі виконавчого провадження для звернення стягнення на нерухоме та рухоме майно права комунальної власності, що перебуває в господарському віданні або оперативному управлінні комунальних підприємств, установ, організацій, зобов'язані звернутися до Запорізької міської ради з метою отримання дозволу на відчуження рухомого майна відповідно до ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”. У разі надання Запорізькою міською радою відмови органам державної виконавчої служби у зверненні стягнення на рухоме майно права комунальної власності, стягнення може відбуватися виключно за рахунок грошових коштів.

1. Загальні положення

Відчуження рухомого майна – передача права власності на рухоме майно (основні засоби) юридичним чи фізичним особам відповідно до порядку, передбаченого даним Положенням.
1.1. Відчуження рухомого майна здійснюється шляхом його продажу за грошові кошти з урахуванням особливостей правового режиму окремого рухомого майна та відсутності встановлених законодавчими актами обтяжень чи обмежень стосовно розпорядження цим майном.
1.2. Відчуження рухомого майна, що належить на праві комунальної власності територіальній громаді міста, шляхом продажу здійснюється безпосередньо підприємством (організацією, установою) на підставі рішення органу, уповноваженого управляти майном – управління комунальної власності Запорізької міської ради та на підставі дозволу управління у справах приватизації Запорізької міської ради (у разі прийняття рішення про початок приватизації цілісного майнового комплексу, до складу якого входить зазначене майно, та передачі функцій з управління майном органу приватизації).

2. Прийняття рішення про відчуження

2.1. Рішення про відчуження рухомого майна права комунальної власності приймається лише за таких умов:
- відчуження рухомого майна не впливає на цілісність майнового комплексу суб'єкта права комунальної власності або його структурного підрозділу та не обмежить здійснення ним виробничої або іншої статутної діяльності;
- відповідно до економічних та технічних показників подальше використання рухомого майна є неможливим або економічно недоцільним.
2.2. Для прийняття рішення про відчуження рухомого майна суб'єкт права комунальної власності або орендар (користувач) рухомого майна подає до виконавчого комітету міської ради наступні документи:
- заяву з техніко-економічним обґрунтуванням доцільності відчуження основних засобів;
- відомості за даними бухгалтерського обліку про об'єкти основних засобів, які пропонуються до відчуження, (на дату незалежної оцінки);
- посвідчені копії технічного паспорту (за необхідністю) та картки обліку основних засобів;
- звіт суб'єкта оціночної діяльності про незалежну оцінку рухомого майна, виконаний відповідно до чинних законодавчих та нормативно-правових актів з питань оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності;
- акт кваліфікованого спеціаліста про технічний стан рухомого майна, складений на дату оцінки та затверджений керівником суб'єкта права комунальної власності (за вимогою управління комунальної власності міської ради).
- обґрунтований висновок виконавчого органу Запорізької міської ради, до сфери управління якого належить суб'єкт права комунальної власності, що запропонував майно до відчуження;
- відомості про наявність обтяжень чи обмежень стосовно розпорядження рухомим майном.
Строк подання документів не може перевищувати двох місяців від дати проведення незалежної оцінки об'єкта відчуження.
Відповідно до регламенту роботи виконавчого комітету міської ради подана заява з відповідними документами направляється для розгляду до органу управління комунальним майном - управління комунальної власності Запорізької міської ради. Управління комунальної власності міської ради за необхідності має право запросити у заявника додаткову інформацію та документи з метою забезпечення прийняття обґрунтованого та виваженого рішення про відчуження рухомого майна.
2.3. Виконавчі органи Запорізької міської ради, до сфери управління яких належать комунальні підприємства (установи, організації), що запропонували здійснити відчуження рухомого майна, при погоджені відповідних дій попередньо повинні проаналізувати можливість використання основних засобів іншими суб'єкти права комунальної власності та надати до виконавчого комітету міської ради відповідні пропозиції.
2.4. Рішення про відчуження рухомого майна приймається у формі розпорядчого документу – наказу управління комунальної власності Запорізької міської ради.
2.5. Органом управлінням комунальним майном може бути відмовлено у відчуженні основних засобів з таких підстав:
- суб'єктом, зазначеним в п.2.2. Положення, не подано в повному обсязі необхідних документів, або за наявності у документах суперечних відомостей, що унеможливлює прийняття обґрунтованого рішення про відчуження рухомого майна;
- рухоме майно не відповідає необхідним вимогам, в тому числі є розукомплектованим, окремі його агрегати не відповідають даним технічної документації та інш.
- основні засоби необхідні для застосування у діяльності інших суб'єків права комунальної власності.
Даний перелік підстав, з яких може бути відмовлено у відчуженні рухомого майна, не є вичерпним.
2.6. Після проведення незалежної оцінки рухомого майна забороняється здійснювати дії щодо об'єкта відчуження, які можуть призвести до зміни його вартості.
2.7. Відчуження комунального майна - рухомого майна (у тому числі повністю зношеного) шляхом його продажу здійснюється на конкурентних засадах – через біржі, на аукціоні.
Продаж майна на аукціоні здійснюється організатором аукціону на підставі договору з суб'єктом права комунальної власності, на балансі якого перебуває об'єкт продажу. У договорі передбачаються:
строк проведення аукціону;
початкова вартість об'єкта продажу і порядок її зниження;
взаємні зобов'язання, умови розірвання договору та відповідальність сторін, інші умови.
Суб'єкт права комунальної власності забезпечує укладання відповідного договору з організатором аукціону-юридичною особою, яка уклала договір про продаж майна, що перебуває у державній власності, з Фондом державного майна України та відповідний договір з Запорізькою міською радою.
Порядок і умови проведення біржових торгів, аукціону повинні відповідати нормам Законів України “Про приватизацію державного майна”, “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)”, ” Про товарну біржу“ та Порядку відчуження об'єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2007№803, а також інших нормативно-правових актів.
2.8. Інформація про рухоме майно, що підлягає відчуженню публікується не пізніше ніж 30 календарних днів до дати проведення аукціону у газеті ” Запорозька Січ ”, у інших друкованих засобах масової інформації та на відповідних Веб-сайтах.
2.9. Суб'єкт права комунальної власності зобов'язаний:
- забезпечити збереження запропонованого для продажу майна до набуття покупцем права власності на придбаний об'єкт;
- здійснити у встановленому порядку передачу майна покупцю тільки після сплати ним коштів у повному обсязі за придбане майно шляхом укладання акта приймання-передачі.
2.10. У разі, якщо рухоме майно не реалізовано на товарній біржі протягом 30 календарних днів з початку проведення біржових торгів, суб'єкт права комунальної власності може надати біржі дозвіл на зменшення початкової ціни продажу рухомого майна, однак не більш як на 30 відсотків, за умови отримання попереднього погодження управління комунальної власності міської ради на відповідне зменшення ціни.

3. Прикінцеві положення

3.1. Кошти, отримані внаслідок відчуження рухомого майна, залишаються у розпорядженні суб'єкта права комунальної власності, в господарському віданні або оперативному управлінні якого перебували відчужені основні засоби.
Кошти, отримані від продажу рухомого майна, що перебувало в оперативному управлінні виконавчих органів міської ради, у яких відсутні спеціальні рахунки, перераховуються до загального фонду бюджету міста.
3.2. Керівники комунальних підприємств, установ, організацій зобов'язані:
- здійснювати постійний контроль за дотриманням вимог чинного законодавства України та даного Положення у процесі відчуження рухомого майна, що перебуває в їх господарському віданні або оперативному управлінні;
- забезпечити цільове використання одержаних коштів відповідно до вимог чинного законодавства;
- надати до управління комунальної власності міської ради протягом 30 календарних днів з моменту реалізації рухомого майна звітну інформацію щодо його відчуження та напрями використання отриманих коштів.
3.3. У випадках порушення вимог чинного законодавства України та даного Положення у процесі відчуження майна права комунальної власності, зокрема надання недостовірної інформації або документів органу управління майном, нецільового використання коштів, одержаних від реалізації рухомого майна, винні у вчиненні вказаних порушень посадові особи та керівники суб'єктів права комунальної власності несуть відповідальність згідно з законом.

Секретар ради Ю.В.Каптюх