Логотип

Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

28.03.2024 12:40

Продовжуються рейди проти стихійної торгівлі

6605456e8995f__433434329_330694999980325_1272474367297866247_n.jpg

Так, інспектори КП «Муніципальна варта» проводять регулярні рейди щодо ліквідації стихійної торгівлі у всіх районах міста. Головна їх мета - зупинити поширення стихійних ринків, які можуть нести загрозу для мешканців міста. Так, сьогодні, 28 березня, чергову таку інспекцію провели вздовж вулиці Чарівної, що у Шевченківському районі міста.

За підсумками перевірки склали адмніпротокол щодо реалізатора продукції на одній з точок. Переважно «з рук» тут пропонувалися сезонні овочі та фрукти.

- Відповідно до статті 152 КУпАП складено протокол, який  в подальшому буде переданий на розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті міськради. Вже адміністративною комісією буде винесено постанову та накладено штраф, - розповів начальник КП «Муніципальна варта» Всеволод Козлов.

Здебільшого систематичними порушниками правил благоустрою є перекупники, котрі не бажають узаконювати свою діяльність. Як додав Всеволод Козлов, найефективнішим способом боротьби зі стихійною торгівлею є конфіскація продукції. Наразі такі випадки на території міста поодинокі, але у планах зробити їх частішими.

- З нашого досвіду хочу зазначити, що кількість стихійної торгівлі в місті зменшилася. Впливаємо ми відповідно до своїх статутних повноважень та повноважень, які на нас покладено рішенням виконавчого комітету. Тобто це винесення протоколів під час перевірок, це роз’яснювальна робота, робота спільно з працівниками поліції щодо заборони торгівлі. Наразі намагаємося встановити діалог з органами  поліції щодо майбутньої співпраці у сфері вилучення такого майна – відповідно до статті 160 КУпАП. На одному винесенні протоколів ми не зупиняємося, - наголосив Всеволод Козлов.

Самим покупцям слід враховувати, що продукти зі стихійного ринку не проходять перевірку на якість, їхнє споживання може призвести до харчових отруєнь та серйозних захворювань, адже товари тут здебільшого не відповідають стандартам безпеки та гігієни. Вони можуть бути зіпсованими, простроченими або неправильно зберігатися. Містянам слід пильно перевіряти товари перед купівлею: звертати увагу на терміни придатності, перевіряти пакування на пошкодження та уникати придбання продуктів з підозрілим виглядом, а самим торговцям – переходити на офіційні ринки, які надають можливість розвивати бізнес законно та безпечно.

- Пропонуємо продавцям переходити на офіційні ринки. Маємо налагоджену тісну співпрацю з підприємством «Запоріжринок». Вони пропонують таким торговцям здійснювати торгівлю на території ринку, у законний спосіб. Дехто дослуховується, дехто – ні. Ця проблема вже не настільки глобальна, втім вона й досі існує, - зазначив Всеволод Козлов.