Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

22.04.2024 12:40

Лікарі попереджають про небезпеку кліщів

66262ed76cd16__удалить.jpeg

З квітня традиційно стартував сезон кліщів. Лікарі застерігають – ці комахи є переносниками інфекційних захворювань, зокрема хвороби Лайма. До того ж укус кліща важко одразу помітити. Про методи попередження та лікування нагадали сьогодні лікарі-інфекціоністи міської лікарні №7.

За їх інформацією, впродовж минулого року до лікарні звернулося 14 пацієнтів з укусами, з них у однієї запоріжанки за результатами аналізів підтвердилась хвороба Лайма. Небезпека захворювання у тому, що симптоми з’являються не одразу, або ж людина спочатку не звертає на них уваги. Так, це може бути загальна слабкість, незначне підвищення температури тіла, висипи на шкірі. Далі стан може погіршуватись.

- Хвороба Лайма небезпечна тим, що спочатку проходить майже безсимптомно, а потім перетікає у хронічну форму. В такому випадку виникають ускладнення нервової або серцево-судинної системи. І потім людині може знадобитись не один рік, щоб вилікувати наслідки. Тому краще одразу звертатись до інфекціоніста, якщо відчуваєте безпричинне підвищення температури, слабкість або раптові шкірні висипи. Ігнорувати такі симптоми не можна, - сказала лікар-інфекціоніст КНП «Міська лікарня №7» Наталя Лучко.

Для попередження укусу кліщів лікарі нагадують, що краще обмежити своє перебування у високій траві, лісопосадках, у хащах. Також загроза кліщів є й у лісових зонах. Тож на природі краще вдягати закритий одяг та користуватись захисними спреями. Також варто оглядати себе та членів сім’ї після кожного перебування на природі, адже укус зазвичай безболісний, тому зовсім не відчувається.

Якщо виявили на тілі кліща, краще самостійно його не витягувати, адже є ризик інфікування при пошкодженні комахи. Спеціалісти радять одразу звератись до хірурга-інфекціоніста для безпечного видалення кліща.