03.05.2024 11:45
Державні програми та гранти для підприємців
В Україні продовжують працювати державні програми та гранти для підприємців. Департамент економічного розвитку міської ради інформує, звертаючи увагу підприємців на актуальні державні програми та гранти станом на травень 2024 року.
1. Грант для створення або розвитку ветеранського бізнесу.
Гранти доступні для ветеранів та їхніх дружин/чоловіків, які нададуть змогу почати власну справу або розширити бізнес всім, хто має план, необхідні навички та бажання http://surl.li/gmqxg.
2. Грант на теплицю для діючих ФОП або юридичних осіб https://diia.gov.ua/services/grant-na-teplicyu.
3. Грант на розвиток власного садівництва, ягідництва та виноградарства. Гранти надаються для саду площею від 1 до 25 га http://surl.li/cjrof.
4. Грант на створення або розвиток власного бізнесу.
Грант можливо витратити на: придбання обладнання, закупівлю сировини, орендну плату (не більше 25% від суми гранту), лізинг обладнання http://surl.li/cjrkj.
5. Грант на створення або розвиток переробного підприємства.
Грант можливо витратити на: придбання основних засобів виробництва (верстати, технологічне обладнання), введення в експлуатацію верстатів, технологічного обладнання, доставку придбаних верстатів, технологічного обладнання http://surl.li/cjrlp.
6. Сплата частини орендної плати державного майна для представників малого і середнього бізнесу.
На період дії воєнного стану Благодійний фонд «Дихай» надаватиме гранти для сплати частини орендної плати державного майна для представників малого і середнього бізнесу https://dyhai.org/grants-program/.
7. Компенсація за працевлаштування ВПО.
Подати заяву на отримання компенсації може суб'єкт господарювання, що працевлаштував внутрішньо переміщену особу із заробітною платою не менше мінімальної, перебуває на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, подав податкову звітність за 4 квартал 2021 або весь 2021 рік та не є неприбутковою організацією http://surl.li/bxuvd.
8. Грантова програма для IT-сектору.
Грант для стартапів на етапі підтвердження концепту (proof-of-concept) - у сумі до 750 тис. грн.
Грант для стартапів на етапі мінімально життєздатного продукту (MVP) - у сумі до 1500 тис. грн.
Грант для стартапів на етапі мінімально життєздатного продукту (MVP), які вже отримують виручку від реалізації товарів та/або надання послуг, - у сумі до 3500 тис. грн. Основною умовою для отримання цього гранту є залучення стартапом фінансування на ранньому етапі розвитку в обмін на частку в статутному капіталі стартапу не менше 750 тис. грн (тобто вартість частки інвестора в статутному капіталі має складати не менше 750 тис. грн).
Обов’язковими умовами договору на отримання гранту є: сплата протягом двох років з дня отримання гранту податків, зборів (обов’язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до зведеного бюджету України у розмірі не менше 50 відсотків отриманого гранту та створення робочих місць та/або залучення гіг-спеціалістів у період дії договору http://surl.li/repwa.
9. Грантова програма Уряду щодо тимчасового переміщення підприємств з постраждалих під час війни регіонів.
Взяти участь у програмі може будь-яке підприємство, яке знаходиться у зоні ризику та активних бойових дій http://surl.li/kditm.
10. Грантово-навчальна програма для жіночих ініціатив «Сила жінок 2024».
Сила жінок (WMNpower.org) – це освітня грантова програма підтримки жіночих ініціатив з обсягом фінансування проєктів учасниць 5,7 млн грн у 2024 році, спрямована на налагодження взаємодії громадянського суспільства із місцевою владою та бізнесом в нових умовах, вирішення нагальних гуманітарних потреб в громадах, розвиток компетенцій і сприяння згуртованості жінок з різних сфер, підвищення стійкості цивільного населення в Україні http://surl.li/sdjwv.
11. Програма підтримки енергоефективних інвестицій МСП «Додай енергії твоєму бізнесу».
Програма з підтримки фінансування енергоефективних інвестицій малих та середніх підприємств, розроблена в рамках проєкту «Рефінансування енергоефективних інвестицій малих та середніх підприємств України через фінансовий сектор», який реалізується в рамках Угоди про кредит та грант підписаної 25.07.2022 між Кабінетом Міністрів України в особі Міністерства фінансів України, KfW та Фондом розвитку підприємництва з метою фінансування інвестицій малих та середніх підприємств в енергоефективність та відповідальну енергетику для зменшення споживання енергії та/або викидів СО2, що сприятиме підвищенню їх конкурентоспроможності та захисту навколишнього середовища в Україні та світі http://surl.li/sdkhn
12. Міністерство економіки України разом з Western NIS Enterprise Fund та KSE Foundation надає гранти для підтримки жінок-підприємиць у сфері виробництва.
Мета програми — це підтримка жінок-підприємиць, які займаються діяльністю у сфері переробної промисловості.
Для участі у програмі необхідно бути зареєстрованою як фізична особа-підприємець (ФОП) згідно з вимогами законодавства або бути співвласницею товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) із часткою участі понад 50%
Бізнес з виробництва чи переробки має бути зареєстрований і розташований на території України, не маєти вести господарську діяльність на тимчасово окупованій території України. Строк діяльності бізнесу (відповідно до дати реєстрації) — більш ніж рік на момент подачі заявки
Сума гранту 15 000 USD.
Деталі: http://surl.li/tjnwg
Кінцевий термін подання заявок: 31.07.2024.
13. Урядова програма єРобота – грант на власну справу.
Грантова програма єРобота – це дієва допомога від держави для відновлення, створення власної справи з нуля, реалізації амбітних проєктів, генерування нових робочих місць та здобуття потрібних ринку праці спеціальностей.
Рішення про надання гранту приймає Державна служба зайнятості, перевіривши заявку уповноваженим банком та розглянувши бізнес-план.
Сума гранту від 50 000 до 250 000 грн.
Деталі: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu
Кінцевий термін подання заявок: 29.12.2024.