Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

09.05.2024 10:20

У місті виявлено 5 випадків сказу

663c7788392fa__baaed23533bf2f20.jpg

У Запоріжжі епізоотична ситуація щодо сказу тварин залишається напруженою.

За інформацією Запорізького міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області, з початку року в місті вже зареєстровано 5 випадків сказу тварин. У той час як минулого року в цей період не було жодного випадку захворювання.

Фахівці зазначають, що усі випадки сказу були виявлені у безпритульних або домашніх невакцинованих тварин.

Перший випадок загибелі тварини від сказу було зафіксовано 28 січня, а останній - 6 травня. У Заводському районі від сказу загинув домашній невакцинований кіт.

Нагадаємо, сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людей, яке характеризується ураженням нервової системи та завжди призводить до смерті. Передається шляхом укусів та через слину.

Слід зазначити, що інфікована тварина радикально змінює свою поведінку. Якщо тварина дика - нетиповою є поява її в населених пунктах, оскільки здорова дика тварина уникає зустрічі з людьми.

Домашня тваринка може відмовитись від корму, мати активне слиновиділення, хрипкий уривчастий гавкіт, утруднене ковтання. У господарів ці явища нерідко викликають прагнення видалити неіснуючу кістку, якою могла вдавитися тварина, і при цьому, якщо тварина хвора, вони можуть самі заразитися сказом.

Лікарі вкотре наголошують, що профілактика сказу дуже важлива.

Для цього потрібно:

  • щорічно вакцинувати домашніх тварин проти сказу;
  • уникати контактів з дикими та безпритульними тваринами та роз'яснювати це дітям.

Якщо людину вкусила чи обслинила тварина, особливо дика чи безпритульна, необхідно негайно звернутися до лікаря. Якщо тварина домашня, слід попросити власника надати документи, що підтверджують її щеплення.

Крім того, з метою профілактики та зменшення захворюваності на сказ у дикій фауні 6 травня на території області розпочалась весняна кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин шляхом розповсюдження вручну приманок з вакциною.

Принади з вакциною – це невеликі за розмірами (з сірникову коробку) брикети коричневого кольору з желеподібною капсулою (полімерний блістер з антигеном) всередині. Брикети мають специфічний запах м'ясо-кісткового борошна, що приманює тварин на великих відстанях.

У зв'язку з війною розповсюдження приманок з вакциною буде здійснюватися вручну. При цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (сільськогосподарські угіддя, гори, ліси, приміські зони). Дані заходи проводяться по всій території області.

Фахівці звертають увагу населення:пПринади цілком безпечні для людей, тварин і навколишнього середовища, але у разі виявлення брикетів з вакциною просимо їх не брати в руки, не переміщати на інші місця та не руйнувати.

59.png