12.06.2024 14:00
Триває боротьба з карантинними рослинами
У всіх районах Запоріжжя проводиться плановий покіс трав.
Сьогодні в Олександрівському районі косарі працювали на зеленій зоні між вул. Шкільною та Набережною магістраллю, площа якої складає понад 4 тис. кв. м. Ця територія – так звана «біла пляма», тобто вона не належить до зони відповідальності ані КРБП «Зеленбуд», ані інших організацій.
Загалом Олександрівський район займає площу понад 11 кв. км. Близько третини цієї території - зелені зони й майже половина з них – «білі плями». За знищення бур'яну на таких територіях відповідає районна адміністрація.
- На початку квітня ми розпочали підготовку до боротьби з карантинними рослинами на території Олександрівського району. Проводилася інформаційно-роз'яснювальна робота, надсилалися листи до голів ОСББ, ЖБК, керівників підприємств, установ, організацій усіх форм власності з проханням своєчасно здійснювати покіс трави та бур'янів, вживати заходів щодо знищення карантинних рослин та недопущення їх розповсюдження на закріплених та прилеглих територіях, - розповів заступник голови районної адміністрації Михайло Калганов.
У рамках Програми боротьби з карантинними рослинами в Запоріжжі використовуються три методи: механічний (покіс або виривання вручну рослин-алергенів), хімічний (обробка ділянок зростання амброзії хімпрепаратами для руйнування її кореневої системи) і фітоценотичний (засів газонів спеціальними рослинами для пригнічення росту амброзії).
Цього року на території Олександрівського району використовують виключно механічний метод ліквідації карантинних рослин. Крім того, було оновлено карту розповсюдження карантинних рослин з орієнтовними площами, з урахуванням інформації наданої контактним центром «15-80» щодо виявлення вогнищ розповсюдження амброзії згідно зі зверненнями у 2023 році.
До речі, цього року вегетація амброзії розпочалася раніше. На цьому наголосила фахівчиня ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області. У Запоріжжі площа, на яку запроваджено карантинний режим щодо амброзії полинолистої, складає понад 1 100 гектарів, у тому числі по Олександрівському району з 2021 року карантинний режим встановлено на площі понад 73 га.
- У разі виявлення амброзії вживаються такі заходи як скошування, прополювання, виривання з корінням, а також обробка гербіцидами. Але найкращим методом боротьби з амброзією є виривання її з корінням, - зазначила виконуюча обов’язки начальника управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області Олена Крупська.
Разом з тим в Олександрівському районі працює робоча група з координації робіт зі знищення карантинних рослин. З початку травня здійснюються щотижневі спільні рейди з перевірки наявних та виявлення нових локацій карантинних рослин, а також контроль за фітосанітарним станом території району.
Робота в цьому напрямку триває та перебуває на постійному контролі районної адміністрації.
Поділитись
Дізнайтеся також
26/11/2024
Щодо проведення вибухових робіт
26/11/2024
Мова реклами має бути українською
Усі новини