09.08.2024 14:15
Лікарі закликають батьків слідкувати за симптомами дітей, щоб попередити хвороби
У запорізькій 5-й міській дитячій лікарні функціонує амбулаторно-поліклінічний підрозділ надання вторинного рівня консультаційної медичної допомоги. До його складу входять два відділення амбулаторної спеціалізованої допомоги (№1: Хортицький район, вул. Сорочинська, 28а і Дніпровський район, вул. Щаслива, 1 /Дудикіна, 6; №2: Комунарський район, вул. Закарпатського Легіону, 12 і Шевченківський район, вул. Брюллова, 6) та консультативно-діагностичний центр (Вознесенівський район, вул. Леоніда Жаботинського, 32).
Це загалом п’ять локацій у різних районах міста, що дає змогу звертатися до дитячих лікарів жителям не лише правого і лівого берега Запоріжжя, а й довколишніх сіл. Загалом відділення амбулаторної спеціалізованої допомоги обслуговують близько 80 тисяч пацієнтів.
- У кожному нашому відділенні у працюють більше 10 висококваліфікованих спеціалістів. Це дитячий невролог, хірург, отоларинголог, дермато-венеролог, офтальмолог, алерголог та інші. Пацієнти можуть пройти лабораторну діагностику, загальноклінічні, імунологічні, біохімічні, рентгенологічні, ультразвукові дослідження. Маємо відділення реабілітації, кабінети масажу, ЛФК, охорони зору. Працюємо щодня з 8.00 до 18.00, окрім вихідних. За необхідності пацієнти можуть звертатися до стаціонарних відділень нашої лікарні, яка працює цілодобово. Ми відкриті до діалогу, маємо сторінки у соцмережах і на офіційному сайті лікарні https://zmdl5.zp.ua/, - розповіла заступниця медичного директора з амбулаторної спеціалізованої допомоги 5-ї міської дитячої лікарні Ася Семешко.
Фахівці відділення амбулаторної спеціалізованої допомоги №2, розташованого за адресою вул. Закарпатського Легіону, 12, познайомили з роботою свого медичного закладу, який приймає щодня 200-250 пацієнтів. Зокрема й розповіли про тенденції симптомів захворювань у дітей. Лікар-офтальмолог Людмила Сироїжко відзначила, що проблеми зору у дітей значно помолодшали – якщо раніше переважно з першими симптомами зверталися підлітки, то тепер дошкільнята. Пані Людмила пов’язує це з надмірним переглядом гаджетів і онлайн-навчанням школярів. Лікар радить батькам звертатися до офтальмолога, якщо дитина часто мружиться чи низько схиляється над гаджетом.
Лікарі відділення зауважують, що найчастіше до них звертаються юні пацієнти з неврологічними захворюваннями, ортопедичною патологією, з травмами і порушеннями опорно-рухового апарату. Асистент фізичного терапевта Інна Гераскіна звертає увагу на загальну слабкість дітей, недостатню розвиненість мускулатури, малорухомий спосіб життя, тривале сидіння зігнувшись перед комп’ютером, що призводить до сколіозів, нестабільності шийного відділу хребта, порушення кровопостачання мозку тощо. Батьки мають слідкувати, щоб діти займалися фізкультурою, більше рухалися, давали навантаження м’язам, частіше бували на свіжому повітрі.
Досвідчені фахівці відділення амбулаторної спеціалізованої допомоги №2 і надають все необхідне лікування дітям, і приділяють велику увагу попередженню і профілактиці хвороб.
Поділитись
Дізнайтеся також
01/01/2025
Мова реклами – лише українська
31/12/2024
У Запоріжжі є електронна мапа укриттів
Усі новини