Логотип

Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

29.08.2024 13:50

Школи міста готуються до навчання у змішаному форматі

0294b7a2-5edf-4574-b92d-b9666c0ef52a.jpg

Запорізька початкова школа «Прогрес» 2 вересня розпочинає навчання дітей у змішаному форматі. Для цього тут створили всі необхідні безпекові умови.

За кошти міського бюджету в закладі відремонтували укриття. Його площа - понад 200 кв. м. Тут пошпаклювали та пофарбували стіни й стелю, провели електрику, інтернет, облаштували вентиляційну систему з охолодженням та обігрівом, побудували санвузли, створили запасний вихід. А на випадок відключення електрики закупили генератори. Класи оснастили необхідними меблями, технікою та обладнанням. У просторі передбачили медичний куточок та місця для розваг і відпочинку.

Напередодні навчального року, аби пересвідчитись в безпечності створених умов, до школи завітали батьки та учні. У навчальному закладі цього року навчатиметься 235 дітей, серед них -  і учні з особливими освітніми потребами.

У зустрічі взяла участь секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко. Вона відзначила, що у Запоріжжі, після фактично чотирьох років онлайн освіти, очно вже готові працювати 74 школи. Цього навчального року запорізькі навчальні заклади приймають понад 3500 першокласників.

- Освітні втрати від онлайн освіти – колосальні. Ті діти, які, через 10-15 років мають бути фаховими спеціалістами: лікарями, інженерами, будівельниками, хіміками – вони не всі змогли отримати належний рівень академічної освіти. А один рік відсутності дошкільної освіти дорівнює десяти рокам адаптації в дорослому житті. Дуже важливе очне навчання і для дітей молодших класів. Тому, що для них, окрім здобуття освіти, надважливо вчитись соціалізовуватись у своєму класі, поводитись і спілкуватись з однолітками, вчителем. Все це великі компетенції для дитини, - наголосила Регіна Харченко.

Під час заходу, поки дорослі спілкувались, для дітей вихователі організували активний відпочинок на локаціях для розваг. І кожен із малечі розповідав свої мрії про школу: у класі, а не вдома, з друзями, а не на самоті, з вчителем, а не з комп'ютером.