11.10.2024 12:55
Відбувся науково-методичний симпозіум освітян
У Запорізькому національному університеті вітали гостей науково-методичного симпозіуму «Організація змішаного навчання в закладах освіти м. Запоріжжя в умовах російсько-української війни».
Боротьба за якість і перспективи національної освіти згуртувала керівників обласної держадміністрації та міської ради, територіальних відділів освіти, директорів закладів загальної середньої освіти м. Запоріжжя, представників центрів позашкільної освіти, адміністрацію Запорізького національного університету та закладів фахової передвищої освіти ЗНУ.
- Доки буде освіта - доки наш регіон матиме перспективу розвитку. Дуже важливо в складних військово-політичних та соціально-економічних умовах, з огляду на демографічні виклики консолідувати зусилля влади й всіх ланок освіти. Ми щодня працюємо над тим, аби довести, що змішаний формат – це не порожній термін, а реальна можливість врятувати освітній процес, аби наша молодь залишилася в регіоні, - наголосив ректор Запорізького національного університету Микола Фролов.
До симпозіуму освітян долучилася секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко. Вона подякувала всім, хто допоміг реалізувати в місті проєкт змішаної форми навчання.
- Можливість вчитися і можливість навчати – це те, що тримає нашу віру в майбутнє. Боротьба за освіту є надважливою, бо ми можемо опинитися в ситуації, коли виграємо війну, але втратимо державу, бо не буде кому лікувати, годувати, навчати, а діти втратять можливість соціалізації. Я дуже вдячна всій команді міськради й структурним підрозділам за маленьку перемогу – на початку цього навчального року 74 заклади освіти були готові до змішаного формату навчання. Сьогодні щодня 5 тисяч дітей сідають за парти – це велике досягнення, - зауважила у привітальному слові пані Регіна.
Організація змішаного навчання в закладах освіти м. Запоріжжя потребує щоденної уваги та коригування відповідно до реалій сьогодення. І сьогорічний симпозіум освітян став додатковою ефективною платформою для комунікації. Питання повернення дітей з-за кордону в українській освітній простір, кадрові проблеми через виїзд фахівців з України, не готовність молоді обирати педагогічні професії через низьку оплату праці, безпека навчання офлайн – перед освітянами стоїть багато викликів. Але всі учасники симпозіуму погодилися: місто і область виступають єдиним освітнім фронтом і готові до серйозних трансформацій задля втілення загальнонаціональної стратегії розвитку освіти.