24.10.2024 09:45
Резервне живлення для міських котелень у Запоріжжі
Концерн «Міські теплові мережі» отримав з Німеччини два потужних генератори. Наразі триває монтаж, налагодження та облаштування майданчиків для них. Роботи виконують ремонтні бригади концерну на двох насосних станціях підприємства у Вознесенівському та Дніпровському районах Запоріжжя.
Фахівці Вознесенівської філії концерну «МТМ» саме зараз закінчують роботи з обладнання насосних станцій резервним живленням. Для цього встановлюють генератори, які дозволять на випадок екстреного вимкнення електроенергії забезпечити теплом споживачів у нижній зоні Вознесенівського району.
- Наразі всі роботи в стадії закінчення. Залишилась одна насосна станція у районі, де ми відпрацьовуємо алгоритм дій із суміжними підрозділами концерну «МТМ». Це запуск у роботу, перемикання на резервне живлення від генератора, випробування гідравлічного режиму. Вознесенівська філія має на балансі чотири насосні станції, і всі вони будуть обладнані резервним живленням. Минулого року завдяки гуманітарній допомозі від іноземних партнерів дві станції були обладнані потужними генераторами. Цього року надійшло ще два генератори потужністю 1 тис. кВт. Тобто всі насосні станції Вознесенівського району будуть забезпечені аварійним резервним живленням на випадок надзвичайних ситуацій. Це дасть змогу безперебійно надавати послуги теплопостачання споживачам, - розповів директор Вознесенівської філії концерну «Міські теплові мережі» Олег Савін.
Більшість котелень міста вже обладнані генераторами на випадок позаштатних ситуацій. Станом на 21 жовтня року в концерні «МТМ» обліковується 54 дизель-генератори. 37 з них будуть використовувати для потреб котелень в опалювальний період, 14 – для підтримки гідравлічного режиму мережі, забезпечуючи роботу насосів підживлення. Ще 3 встановлені на знижуючих насосних станціях для підтримки безаварійної циркуляції теплоносія в мережах окремих районів міста.
На випадок відсутності електроенергії для забезпечення роботи всіх котелень концерн «МТМ» за підтримки держави, обласної та міської влади, міжнародних партнерів планує встановити 14 когенераційних установок. Шість із них мають надійти до кінця поточного року – для їх встановлення вже підготовлені фундаменти. Ще 8 когенераційних установок заплановано отримати за «Програмою розвитку ООН» (UNDP).
За підрахунками фахівців концерну, на час опалювального сезону потрібні ще 29 дизель-генераторів різної потужності. Підприємство подало заявку до органів місцевого самоврядування для пошуку потенційних донорів.