13.11.2024 12:15
У Запоріжжі відбувся «Інформфест: На часі»
Цікаві творчі майстер-класи, психологічні квізи (вікторини), панельні дискусії з представниками влади на гострі теми, корисні поради, безоплатні консультації юристів, психологів і соціальних робітників – дводенна програма фестивалю «Інформфест: На часі» дозволила охопити велику кількість соціально важливих питань та структурувати розпорошену інформацію щодо діяльності запорізьких громадських організацій з найактуальнішим переліком безоплатних послуг.
Наразі подібні ініціативи мають важливе значення, адже кожний день прифронтового Запоріжжя наповнений певними ризиками. Розуміння алгоритму дій у тій чи інші кризовій ситуації інколи стає вирішальним. Загалом проєкт фестивалю підтримали понад 20 організацій, що надають безоплатну допомогу та підтримку населенню під час війни.
- У гуманітарній сфері ми працюємо вже 10 років. Зокрема, надаємо юридичні, психологічні послуги, соціальний супровід і грошову допомогу. Зараз дуже на часі допомога як місцевим мешканцям, так і внутрішньо переміщеним особам. Саме тому ми тут, оскільки формат фестивалю і цікавий, і ефективний, - розповіла фахівець з моніторингу благодійного фонду «Право на захист» Катерина Щербакова.
Ініціативу фестивалю реалізувала активна жіноча група учасниць у межах проєкту «Women Lead in Emergencies» за підтримки Благодійного фонду «Схід SOS».
- Ідея фестивалю полягає в об’єднанні громадського сектору, населення і державної влади. Адже громадські організації реагують на потреби часу дуже швидко, але саме у влади є потужний ресурс для розв'язання нагальних питань. Тому ми – звичайні жінки Запоріжжя – виступили з ініціативою створення подібного заходу з метою залучення громадськості та влади до ефективної колабораційної діяльності, - акцентувала співорганізатор «Інформфест: На часі», підприємець Юлія Майорова.
«Інформфест» відвідала й секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко. Пані секретар також наголосила на необхідності єднання суспільства в питаннях допомоги тим, хто опинився у скрутній ситуації.
- Щиро вдячна представникам громадських організацій за вашу місію, вашу готовність оперативно брати на себе ті виклики, з якими подекуди не встигають справлятися органи місцевого самоврядування. Якщо у нашому місті не буде людей, готових допомагати тим, кому зараз найскладніше, тоді Запоріжжя не буде тим містом, за яке варто боротися. Тому я вдячна кожному і кожній, хто розширює коло своєї відповідальності, за вашу небайдужість. Ми разом боремося за українське завтра, за українське Запоріжжя, - звернулася до присутніх пані Регіна.
Запоріжці жваво відреагували на формат фестивалю: лише в перший день його відвідали понад 130 осіб. До панельних дискусій заходу долучилися і представники місцевої влади. Так, спікерами дискусії щодо соціальних послуг в умовах війни стали представник постійної комісії з партнерства Молодіжної ради при міськраді Єгор Власюк, директорка департаменту з питань ветеранської політики Олена Швець, а також директор департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради Тетяна Круподера.
Учасники фестивалю отримали QR-коди, за якими можна в будь-який момент отримати контактну інформацію запорізьких активістів, представників громадського сектору, фондів та організацій, які взяли участь у проєкті.