11.11.2024 13:35
У «Запорізькій політехніці» розповіли дітям з ТОТ про принципи енергозбереження
11 листопада у світі відзначають Міжнародний день енергозбереження, призначення якого - нагадувати людству про необхідність раціонального та ощадливого використання ресурсів та енергії. Знизивши рівень впливу на довкілля, суспільство значно підвищить шанси збереження планети для наступних поколінь.
Україна володіє багатими природними ресурсами, проте використовує їх та енергію неефективно, залишаючись однією з найбільш забруднених країн Європи. Саме тому в грудні минулого року Запорізька міська рада підписала Меморандум про посилення співпраці у сфері енергоефективності між громадськими організаціями, а також двома вищими навчальними закладами Запоріжжя. Сьогодні відповідні тематичні заходи до Міжнародного дня енергозбереження відбулися на базі Національного університету «Запорізька політехніка».
- Україна разом з усім цивілізованим світом рухається у напрямку використання сучасних технологій енергозаощадження. Це наші традиції: саме в Запоріжжі побудували першу найпотужнішу гідроелектростанцію та найбільшу АЕС у Європі. Ми розуміємо, що інженерами не народжуються, їх треба навчати. Тому ми починаємо працювати з дітками ще з 5 класу школи. Сьогодні на базі нашого університету розміщені освітні хаби Енергодара, Дніпрорудного, Мелітополя, Бердянська. Школярі долучаються до сучасних технологій і поринають у магічний світ інженерної науки, починаючи ще з системи середньої загальної освіти в рамках наших STEM-проєктів, профільної освіти, НУШ, - розповів ректор "Запорізької політехніки" Віктор Грешта.
Так, сьогодні діти зі шкіл Енергодарської міської територіальної громади дослідили роботу моделей вітрогенератора та сонячної електростанції під час навчального модуля у сфері відновлюваних джерел енергії «Зелений Гігават» в рамках програми UPSHIFT у Запорізькій області за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Японії.
Другий захід відбувся в «Освітньому хабі» Національного університету «Запорізька політехніка», створеного для вчителів з Бердянської, Василівської, Дніпрорудненської, Енергодарської та Токмацької міських територіальних громад Запорізької області за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».
У рамках STEM-проєкту «SMART-house» дітей зі шкіл Дніпрорудненської міської територіальної громади ознайомили з інженерними системами «розумного будинку». Юні слухачі дізналися про принципи розрахунку економічного ефекту від енергозбереження, про алгоритми їх автоматизації та написання програм для SMART-систем. Також під час заходу дітям докладно розповіли про доцільність застосування альтернативних джерел енергії, про дослідження питань психології, дизайну та архітектури, пов'язаних з енергоефективністю.
До міні-лабораторій «Запорізької політехніки» завітала заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Елла Слепян.
- Я рада, що місто прийняло вас, а ви - Запоріжжя. Маю надію, що в майбутньому ви повернетеся до одного з найпотужніших вишів нашої області, аби навчатися на інженерів і працювати на благо нашої економіки. Вірю, ми повернемо ваші рідні міста Енергодар і Дніпрорудне, де ви зможете втілити свої знання про сучасні технології, - звернулася посадовиця до школярів з ТОТ.
Освітній хаб «Запорізької політехніки», який включає освітній простір, дитячий садок, бомбосховище з мережею Wi-Fi, де також здійснюються навчальні процеси, наразі розвивається коштом міжнародних донорів, але основний напрямок був започаткований ще до повномасштабного вторгнення. Як зазначив ректор університету, «Запорізька політехніка» підписала Меморандум про співпрацю з усіма запорізькими школами, і пропонує педагогам загальної середньої освіти користуватися спеціалізованими лабораторіями вищого освітнього закладу в офлайн-форматі задля забезпечення високої якості освіти.
Поділитись
Дізнайтеся також
13/11/2024
Опалювальний сезон у розпалі
13/11/2024
Відбулася гра для молоді «60 секунд»
Усі новини