22.11.2024 18:00
8 міських "Пунктів незламності" прихистили понад 700 людей
Після останнього масованого обстрілу та пошкодження однієї з електростанцій міста 8 «Пунктів незламності» перейшли на цілодобовий режим роботи.
З 19 листопада до них звернулося вже 700 громадян. Загалом у Запоріжжі підготовлено 178 спеціальних просторів допомоги на випадок надзвичайних ситуацій. Більшість з них розташовані на базі запорізьких навчальних закладів.
З метою перевірки облаштування «Пунктів незламності», їх готовності приймати людей і надавати їм відповідну допомогу секретар міської ради Регіна Харченко відвідала 2 локації – у Шевченківському і Дніпровському районах.
За словами директора закладу дошкільної освіти ясла-садка комбінованого типу №267 «Горобинонька» Світлани Булат, їх «Пункт незламності» розпочав свою роботу 19 листопада вже о 8:45. На цю локацію прийшло 70 осіб.
- Ми надали максимальну допомогу всім мешканцям нашого району, у тому числі й психологічну. Люди у нас заряджали телефони, гаджети, працювали, спілкувалися. І хоча наш заклад розрахований на 50 осіб, ми готові підставити плече і більшій кількості людей. Маємо декілька локацій: кімнати матері та дитини, прийому їжі, медичної допомоги, відпочинку, кімнату для маломобільних громадян і навіть ізолятор для хворих. До того, в нашому закладі функціонує найпростіше укриття, - розповіла Світлана Булат.
Ясла-садок 267 перейшов на змішаний формат навчання 2 вересня цього року. Завдяки наявності укриття дітки від 5 до 6 років мають можливість відвідувати у режимі трьох годин на день 4 групи: 2 загального розвитку і 2 спеціальні – одна для дітей з порушенням мовлення, а інша – з порушенням зору.
Ще один "Пункт незламності" розташований у стінах запорізької гімназії №65. На відміну від минулого року, коли до простору допомоги зверталися до 10 людей щодня, поки тут відвідувачів немає. Натомість саме до локації укриття закладу люди приходять цілодобово, деякі ночують постійно – щодня тут перебувають від 20 до 60 осіб. При цьому навчальний процес у школі не зупиняється.
Укриття відремонтовано рік тому. За рахунок донорів побудували перегородки, щоб мати локації. В укритті одночасно може переховуватися 320 осіб. За необхідності у «Пункті незламності» можуть розмістити 150 осіб.
- Наш «Пункт незламності» працює з 2022 року. Маємо все необхідне: запас продуктів, води, газові плити для готування їжі, буржуйки, дрова. Є запас консервів, цукор, свічки, ліхтарики, зарядна станція, медичні препарати, пристрої для підключення гаджетів. Маємо кімнату для маленьких дітей разом з батьками – тут є всі засоби гігієни, іграшки. Також є зона, де можна перебувати декілька днів. На випадок відключення електроенергії наявні 2 генератора, які підключаються окремо до укриття і до локації «Пункт незламності». Запас палива на 3 доби. Потрапити до "Пункту незламності" можна цілодобово, звернувшись до чергового. Наші групи оперативного реагування на випадок розгортання «Пункту незламності» у повному обсязі готові прибути на локацію протягом 10 хвилин, - зазначила директорка запорізької гімназії №65 Світлана Чомова.
Інспектуючи «Пункти незламності», пані секретар акцентувала на тому, що вказані заклади знаходяться в оточені багатоповерхівок, і після масованих обстрілів до школи почали ходити вдвічі більше дітей, тому що батьки зрозуміли – в укритті безпечніше, ніж вдома за двома стінками.
- Ми робимо все, щоб діти перебували в безпеці. До кінця року близько 90 навчальних закладів матимуть повноцінне укриття, щоб запроваджувати змішану форму навчання. Ви бачите, наскільки це популярно серед молодшої шкільної ланки. Цю школу відвідують 560 дітей у 3 зміни. Дітям надважлива соціалізація, важливо бачити один одного і вчителя, спілкуватися. Розуміємо, ворог підступний – внаслідок останнього прильоту по електростанції у нас більше 10 тисяч людей залишились без електроенергії, тому готуємося до найскладнішого, але віримо, що вистоїмо і сили оборони нас врятують, - наголосила секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко.
Поділитись
Дізнайтеся також
Усі новини