28.11.2024 11:10
Робота рекрутингового центру з набору добровольців до Українського легіону триває
До Українського легіону в Любліні за місяць подано понад 500 заявок від українців із 30 країн світу.
За інформацією Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, у жовтні в Любліні (Польща) розпочав роботу рекрутинговий центр із набору добровольців до Українського легіону. Цей військовий підрозділ створюється для підготовки українських громадян, які проживають за кордоном, до служби у складі Збройних Сил України. Центр діє на базі Генерального консульства України в Любліні, а також проводить виїзні прийоми в інших польських містах.
Рекрутинговий центр працює щодня з 9:00 до 17:00 за місцевим часом. Добровольці можуть подати заявку онлайн, після чого пройти співбесіду, військово-лікарську комісію та підписати контракт на службу. Набір охоплює різноманітні спеціалізації, від штурмових підрозділів до логістики та медичних професій. Близько 80% кандидатів раніше не мали досвіду служби в армії, що свідчить про високу мотивацію громадян долучитися до оборони України.
У перший місяць роботи центр отримав понад 500 заявок. Представники установи зазначають, що це лише початок, адже дедалі більше українців дізнаються про можливість вступу до Легіону.
На офіційному сайті Легіону можна знайти всю необхідну інформацію для тих, хто бажає долучитися до підрозділу. Особливу увагу приділено відповідям на найпоширеніші запитання, які можуть виникнути в українців за кордоном. Наприклад, про грошове забезпечення: залежно від завдань, що виконуються на території України, рядовий склад може отримувати до 190 тисяч гривень на місяць. Також детально описано, які документи потрібні для вступу в Легіон, чи можлива мобілізація осіб з іноземним громадянством, а також де і як можна підписати контракт із ЗСУ. Окрім цього, роз’яснено багато інших важливих нюансів, які допоможуть кандидатам ухвалити обґрунтоване рішення.
За даними Укрінформу, за місяць до центру надійшли заявки від українців, які проживають у 30 країнах світу. Найбільше звернень – з Польщі та Чехії, але є й заявки з Великої Британії, Ірландії, Канади та США.
90% заявників – чоловіки, 10% – жінки. Половина кандидатів – молодь до 25 років, інша половина – старші. Молодь найчастіше прагне потрапити до штурмових підрозділів або стати операторами БПЛА, тоді як старші обирають спеціальності, пов’язані з їхньою цивільною професією. Жінки здебільшого цікавляться медичними спеціальностями, хоча трапляються заявки на роль снайпера.
Серед кандидатів є студенти, готові взяти академвідпустки, а також люди з робітничих професій, які працювали за кордоном. Обмежень щодо вибору військової спеціалізації немає.
Перший підрозділ Українського легіону розпочне навчання на полігоні в Польщі вже до кінця року. Підготовка добровольців здійснюватиметься за стандартами НАТО і триватиме 35 днів. Навчання проходитиме під керівництвом інструкторів країн-членів Альянсу.
За двосторонньою домовленістю, українська сторона забезпечує добровольців Легіону військовою формою і медикаментами, а польська – надає відповідну інфраструктуру, техніку та озброєння на період навчання. Станом на сьогодні ще вирішується питання, чи Польща візьме на себе відповідальність щодо повного оснащення цього добровольчого підрозділу своєю технікою та озброєнням для його подальшого відбуття в Україну у зону бойових дій.
Нагадаємо, створення Українського легіону стало можливим завдяки безпековій угоді, яку підписали в липні Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. Польща надає необхідну інфраструктуру, техніку та озброєння для проведення навчання.
Поділитись
Дізнайтеся також
28/11/2024
У Запоріжжі презентують проєкт бюджету міста
28/11/2024
У Запоріжжі проводять «Школу волонтера»
28/11/2024
Загальні втрати ворога зростають
Усі новини