Логотип

Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

10.12.2024 09:30

У Запоріжжі обговорили виклики і перспективи ветеранської політики

2f072c77-3186-4313-9e67-6be81b2130cb.jpg

У ветеранському просторі «Рубікон HUB» зібралися представники громадськості і влади, експерти і військовослужбовці, волонтери, щоб виробити єдину тактику щодо дієвої підтримки ветеранів і реформування ключових процесів.

Запрошеним гостем зустрічі став київський адвокат, керівник громадської організації «Принцип», ветеран українсько-російської війни  Масі Найєм. З боку міської влади у заході взяли участь секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко, радник міського голови з питань ветеранської політики Михайло Пирог, начальниця департаменту ветеранської політики міськради Олена Швець.

Пані Регіна детально розповіла про діяльність міської влади у справі ефективної інтеграції людей із військовим досвідом у мирне життя, створенні умов для реабілітації, працевлаштування, а також підтримки їхніх родин. Вчора, 4 грудня, на сесії міськради було затверджено Міську комплексну програму «Ветеранська політика Запорізької міської територіальної громади на 2025-2027 роки», створено комунальну установу «Ветеранський простір «Ветеран ПРО. Запоріжжя». Це перший у місті проєкт такого масштабу, який передбачає комплексну підтримку Ветеранів і Ветеранок, їхніх сімей, а також родин загиблих Захисників і Захисниць України.

- І наша громада, і ми як влада маємо бути готові ефективно взаємодіяти з десятками тисяч наших співгромадян з дуже складним досвідом бойових дій, поранень і втрат. Ветерани – це люди з загостреним почуттям справедливості і несправедливості. Їх не треба жаліти. Їм від суспільства потрібна повага і допомога гідно адаптуватися до мирного життя. І це не про гарні слова – вони чекають від нас реальної підтримки, на яку тисячі разів заслужили, - наголосила секретар міської ради Регіна Харченко.

Благодійний фонд «Рубікон Волі» недарма запросив на цей захід Масі Найєма, адже його позиція і як ветерана, і як правника – допомагати учасникам бойових дій долати юридичні перешкоди. Присутні обговорювали на практичних прикладах і власному досвіді нагальні для ветеранів питання – прийняття закону щодо вдосконалення процедур медико-санітарної експертизи і оновлений порядок роботи з рапортами військовослужбовців. Це скорочення тривалості процедур встановлення інвалідності, забезпечення послуг для людей з порушеннями, усунення повторюваних обстежень для ветеранів та інше.