09.12.2024 13:15
Комплексна реабілітація дітей з інвалідністю у Заводському районі

Цього року у Заводському відділенні комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування вже 54 дітей пройшли заняття з практичним психологом, вчителем-дефектологом, соціальним педагогом, фахівцем з фізичної реабілітації, вчителем-реабілітологом, музичним керівником. З них 9 дітей з родин внутрішньо переміщених осіб.
- Пріоритетом у роботі наших фахівців завжди залишається індивідуальний підхід до кожної особливої дитини. Спочатку проводимо комплексне обстеження, потім підбираємо ефективні методи та матеріали для занять. Обов’язково паралельно працюємо з батьками – проводимо з ними групові заняття, консультуємо щодо домашніх вправ з реабілітації, зрештою підтримуємо їх, щоб вони не залишалися наодинці зі своїми проблемами, - розповіла завідувачка комплексного відділення дітей з інвалідністю Заводського району Віталія Громова.
Заводське відділення надає допомогу особливим діткам вже майже 30 років. У цій роботі не можна зупинятися на досягнутому – з часом змінюється методологія реабілітації дітей з інвалідністю, підходи до корекції психологічного і соціального розвитку дитини. Останнім часом до відділення потрапляють діти з органічним психічним розладом, з аутизмом. Всі ці дітки потребують корекції мовлення, багато з них зовсім не розмовляють. Робота згуртованої команди спеціалістів Заводського відділення організована так, що всі працюють на один результат, щоб реалізувати індивідуальний план реабілітації кожної конкретної дитини.
Це дуже копітка, невтомна, іноді виснажлива робота педагогів і фахівців, результатом якої є соціалізація дитини, коли вона починає довіряти оточенню і виходити зі своєї «мушлі». Мама 5-річного Сергійка Ксенія поділилася, що помітила проблеми з комунікацією у свого сина у віці трьох років. 10 місяців вони ходять на заняття у відділенні і вже є прогрес – хлопчик з аутичною поведінкою став значно контактнішим, відповідає на звертання, показує свої емоції.
Кожен корекційний курс може тривати від 3 місяців до 1 року з урахуванням фізичних та розумових можливостей дитини. Батьки максимально залучені у реабілітаційний процес. Фахівці відділення проводять для них тренінгові заняття, надають поради та консультації. Також батьки дітей з інвалідністю мають можливість спілкуватися та обмінюватися досвідом у батьківському клубі, що допомагає стабілізувати їхній емоційний стан.