16.12.2024 14:00
Приймають заявки від підприємців на часткову компенсацію витрат на придбання генераторів та когенераційних установок

Запорізький бізнес закликають долучитися до Програми часткового відшкодування витрат на придбання енергогенеруючого обладнання. Компенсацію можна встигнути отримати ще цього року.
Програма, яка була ініційована Запорізькою облдержадміністрацією й підтримана міськрадою, спрямована на вирішення ключової проблеми міста – втрати генеруючих потужностей через ракетні обстріли та окупацію області.
- Російська збройна агресія призвела до кризової ситуації в енергетиці, і підприємці вимушені закуповувати генератори та когенераційні установки, а це для них велике фінансове навантаження. До війни частка малого і середнього бізнесу в наповненні бюджету складала майже 70 %. Наразі надходження знизилися до 50 %. Міська влада зацікавлена в тому, аби бізнес не релоковувався до інших областей країни й сплачував податки в запорізький міський бюджет. Саме тому і була прийнята Програма часткового відшкодування витрат на придбання енергоефективного обладнання, щоб у місті продовжували працювати аптеки, магазини, кав’ярні тощо, - наголосила директорка департаменту економічного розвитку міської ради Наталія Новак.
На реалізацію завдань Програми цього року виділено 2 млн гривень, на наступний – 10 млн гривень.
На часткове відшкодування витрат на придбання енергогенеруючого обладнання з міського бюджету мають право:
- суб’єкти мікропідприємницта (кількість працівників до 10 осіб та річний дохід до 2 млн євро);
- суб’єкти малого підприємництва (кількість працівників до 50 осіб та річний дохід до 10 млн євро);
- суб’єкти середнього підприємництва (середня кількість працівників від 50 до 250 осіб та річний дохід від 10 до 50 млн євро).
Розмір компенсації залежить від потужності обладнання:
- генератори - від 5 тисяч до 200 тисяч гривень;
- когенераційні установки – від 100 тисяч до 500 тисяч.
Якщо підприємець має декілька точок, він має право отримати часткове відшкодування вартості обладнання на кожному об’єкті.
Для участі в Програмі суб’єктам мікро-, малого та середнього підприємництва необхідно підготувати невеликий пакет документів і подати його в будь-який міський ЦНАП.
- Підприємства повинні бути розташовані на території Запоріжжя, сплачувати до бюджету відповідні податки, не бути в стадії ліквідації або банкрутства. Ці пакети документів через Центри надання адміністративних послуг м. Запоріжжя доставлять до департаменту економічного розвитку вже наступного дня. Після їх розгляду наша комісія виїжджає на об’єкт з метою перевірки відповідності обладнання до рішення сесії міської ради: воно повинно бути придбано не раніше 1 липня поточного року і має бути вже встановленим та підключеним до об’єкту, - підкреслила Наталія Новак.
За словами посадовиці, хоча розгляд заяв передбачає 10 робочих днів, фахівці департаменту готові в максимально короткий термін провести всі процедури, аби підприємці встигли ще цього року отримати відшкодування.
Поділитись
Дізнайтеся також
03/04/2025
Продовжується заміна сміттєвих контейнерів
03/04/2025
Як держава підтримує людей з інвалідністю
Усі новини