Логотип

Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

26.12.2024 15:30

Обговорили впровадження заходів з безбар`єрності у різних сферах життя міста

37be6db0-344d-46cb-9915-fb130bb572fe.jpg

Заходи безбар`єрності у житлових об’єктах, у сфері надання адміністративних послуг, в освіті. Ці та інші питання обговорили на підсумковому у 2024 році засіданні Ради безбар`єрності при Запорізькому міському голові. Захід відбувся під головуванням секретаря міської ради Регіни Харченко.

Секретар міської ради Регіна Харченко наголосила, що слово безбар`єрність не повинно бути звичайним гаслом. Для Запоріжжя це необхідність, яка потрібна для покращення умов життя людей у місті.

- Тримаємо у Запоріжжі курс на безбар`єрність. Обговоримо сьогодні кілька аспектів нашої роботи, напрямків дій на 2025-2027 роки. Важливо розуміти, що безбар`єрність це не про пандуси, а про повагу для людей. Це не розкіш, а необхідність, - сказала Регіна Харченко.  

Голова громадської організації «Безбар`єрне середовище, реабілітація та паралімпійський спорт»  Єгор Почнєв розповів про стан розробки Програми забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів житлового призначення на території Запорізької міської територіальної громади на 2025-2027 роки. 15 січня проєкт програми планують презентувати громадськості.

Щодо ситуації у сфері надання адміністративних послуг, то на сьогодні приміщення міських ЦНАПів облаштовані мобільними або стаціонарними пандусами, оснащені санітарно-гігієнічними приміщеннями, які розраховані на осіб з інвалідністю. Є місця для паркування для людей з інвалідністю. Виконуються роботи з облаштування ЦНАПів у відповідності з вимогами  безбар`єрності.

- Отримання адміністративних послуг має бути доступним для всіх. Зокрема для людей з особливими потребами, у тому числі з вадами зору та слуху, - наголосила Регіна Харченко.

У сфері освіти на сьогодні у Запоріжжі функціонує 412 інклюзивних класів. У них навчається 11759 дітей. Спеціальну освіту забезпечують 72 класи для учнів з особливими освітніми потребами. У цих класах навчається 717 учнів.

За останні роки у школах відкрито 19 медіатек та 36 ресурсних кімнат, у дитсадках – 21 ресурсна кімната. Продовжувалося облаштування навчальних закладів пандусами. При облаштуванні укриттів у навчальних закладах враховуються вимоги безбар`єрності тощо.

- В умовах війни місто не може вкладати мільярди гривень у заходи з безбар`єрності. Першочерговими є заходи з забезпечення безпеки населення. Однак маємо впроваджувати, надавати необхідні сервіси, працювати з людьми. Запоріжжя встало на цей шлях,  - заявила Регіна Харченко.

На наступному засіданні планується проаналізувати роботу інклюзивно-ресурсних  центрів, а також наявність у приватних перевізників рухомого складу, який відповідає вимогам щодо перевезення людей з особливими потребами.