Логотип

Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

10.01.2025 15:30

Фахівці 4-ї лікарні рятують пацієнтів з діабетичною стопою від ампутації

16f2bfb5-99b6-4747-935b-8c0d2c968ac6.jpg

Друге гнійно-септичне відділення з травматологічними ліжками та центром діабетичної стопи Запорізької клінічної міської лікарні №4 розраховане на 45 ліжок.

Тут цілодобово надають медичну допомогу хворим з гнійно-септичними захворюваннями м’яких тканин, з ускладненим перебігом синдрому діабетичної стопи, атеросклеротичними ураженнями судин нижніх кінцівок. Також у відділенні лікуються  пацієнти з флегмонами, абсцесами, панарицієм, гідраденітом, з сепсисом та септичним шоком на фоні ускладнень від гангрен і трофічних виразок.

- Переважна більшість пацієнтів нашого відділення, тобто 80% - люди з хронічними захворюваннями судин нижніх кінцівок в результаті цукрового діабету чи облітеруючого атеросклерозу. Здебільшого це люди похилого віку, які мають супутню патологію – ішемічну хворобу серця, проблеми з нирками. Таких пацієнтів ми лікуємо комплексно у взаємодії з колегами ендокринологами, судинними хірургами, терапевтами. Діабетична ангіопатія судин нижніх кінцівок, облітеруючий атеросклероз ускладнюються розвитком гангрени, трофічними виразками чи остеомієлітом.  Ми їх ретельно обстежуємо, проводимо ультразвукове обстеження судин нижніх кінцівок, ангіографію, - розповіла  завідувачка другого гнійно-септичного відділення з травматологічними ліжками та центром діабетичної стопи 4-ї клінічної міської лікарні №4, кандидат медичних наук, доцент Лариса Василевська.

На жаль, цукровий діабет молодшає, і кількість хворих збільшується. Переважно у гнійно-септичному відділенні лікарні №4 лікуються люди з другим типом діабету – це не вроджене, а набуте порушення обміну речовин, коли організм не може виробляти достатню кількість інсуліну.

Лікарі відділення ставлять за мету запобігти операції, обмежитись малоінвазивними втручаннями, коли тільки починаються розвиватися деструктивні процеси у судинах нижніх кінцівок внаслідок діабету.  Тільки якщо розвивається гангрена  визначають рівень ампутації з допомогою ангіографії.  У кожному випадку намагаються зберегти опорну функцію нижніх кінцівок пацієнта.

- Я багато років страждаю на діабет другого типу. Через прогрес хвороби і ураження судин постала загроза ампутації. Дуже вдячна фахівцям 4-ї лікарні за те, що врятували мою ногу, - поділилась історією своєї недуги пацієнтка відділення 65-річна Олена.