22.01.2025 10:15
Запоріжцям нагадують про небезпеку «стихійних» ринків
«Стихійна» торгівля — це не лише порушення законодавства, а й реальна загроза для здоров’я споживачів.
Продукти, що продаються на нелегальних ринках, найчастіше виготовляються без дотримання санітарних норм і перевірок якості. У таких умовах неможливо гарантувати їхню безпечність, адже відсутність контролю збільшує ризик зараження небезпечними захворюваннями.
Особливо небезпечно купувати «з рук» м’ясні вироби, консервацію, а також копчену, солону чи в’ялену рибу. Одним із найтяжчих наслідків споживання таких продуктів може стати ботулізм. Це інфекційне захворювання, яке виникає через потрапляння в організм ботулотоксину, смертельно небезпечної отрути. Цей токсин утворюється в продуктах, які готувалися або зберігалися з порушенням технологій, особливо в умовах низького вмісту кисню (наприклад, у консервах).
Зараження ботулізмом має такі сисмпотом - слабкість та швидка втомлюваність, порушення зору (затуманення, двоїння), сухість у роті, м’язова слабкість, що може прогресувати до паралічу. Без своєчасного медичного втручання ботулізм може призвести до летальних наслідків.
Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області зазначають, що останнім часом фіксується збільшення випадків захворювання на ботулізм.
Запоріжців закликають не купувати м’ясні вироби, консервацію, а також копчену, солону та в’ялену рибу на «стихійних» ринках.
«Якщо ви робите закупи в інтернет-магазинах або на платформах спільного доступу - переконайтесь в наявності обов’язкової інформації про харчовий продукт», - зазначають спеціалісти. І ще раз наголошують: «Вживання домашніх продуктів, які виготовлялися з порушенням основних правил приготування та зберігання - копчених, в'ялених, м'ясних та рибних виробів, а також консервації (м’яса, риби, овочів та грибів), є причиною виникнення ботулізму».