Логотип

Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

19.02.2025 16:20

На запорізькі центри первинної медико-санітарної допомоги очікують зміни

92617e11-dd49-46fd-8420-e9c46980fbb5.png

У місті планують переформатувати мережу центрів первинної медико-санітарної допомоги. Це рішення обумовлене зменшенням кількості декларацій, кадровими змінами та необхідністю більш ефективного використання бюджетних коштів. Важливо зазначити, що для мешканців Запоріжжя доступ до медичних послуг залишиться незмінним, а всі амбулаторії продовжать працювати за тими ж адресами.

Як розповіла директорка департаменту охорони здоров’я міської ради Анна Дуб, на сьогоднішній день у семи адміністративно-територіальних районах міста Запоріжжя функціонує п'ять центрів первинної медико-санітарної допомоги, які в своїй структурі мають 27 амбулаторій.

- Провівши детально аналіз мережі за майже пів року, ми виявили суттєве зменшення кількості декларацій. Це пов'язано і з виїздом населення через близькість бойових дій, і зі зменшенням кількості сімейних лікарів. Зараз кошти йдуть за пацієнтом, а отже через зменшення декларацій почало різко зменшуватися й фінансування від НСЗУ. Загальна сума укладених договорів по п'яти центрах склала 317,5 млн грн, що на 38,3 млн менше, ніж позаминулого року. Зважаючи на це, ми зараз виходимо на сесію міської ради з пропозицією оптимізацією мережі центрів первинної медико-санітарної допомоги, - розповіла Анна Дуб.

У межах формування спроможної мережі планується об’єднати ЦПМСД №5 та ЦПМСД № 9, створивши таким чином Правобережний центр первинної медико-санітарної допомоги. На лівому березі будуть утворені два Лівобережні центри первинної медико-санітарної допомоги. Один з них створять у результаті об’єднання ЦПМСД № 2 та ЦПМСД №6. Другий – на базі ЦПМСД №10.

При цьому всі амбулаторії продовжать працювати за тими ж адресами, а пацієнти й надалі зможуть звертатися до своїх сімейних лікарів. Жодних змін у доступності послуг не буде, а медичний персонал не скорочуватимуть. Зміняться тільки адміністративно-управлінські апарати.

- Це виважене рішення, на яке ми вимушені піти, зважаючи на нинішні реалії, аби не погіршити, а навпаки покращити якість, доступність медичної допомоги, адаптуючи до вимог реформування галузі. Впевнена, що надалі ми станемо гарним прикладом того, як у надзвичайно важких умовах прифронтового міста ми змогли вистояти і тримати на  достойному рівні медичну допомогу, зробити її ще більш доступною для населення, - наголосила Анна Дуб.