25.03.2025 15:20
Бібліотеки Запоріжжя: від книгозбірень до центрів культури та безпеки

Бібліотеки Запоріжжя стали справжніми сучасними центрами культури, освіти та безпеки. Завдяки комплексному оновленню вони перетворилися з традиційних книгозбірень на комфортні простори з широким спектром послуг.
Секретар міської ради Регіна Харченко разом із директором Департаменту культури і туризму Олексієм Максименком під час зустрічі з українськими громадами презентували шлях, який пройшли бібліотеки міста – від застарілих книгозбірень до сучасних культурних хабів.
Реформування дало змогу вирішити низку критичних проблем: оновити приміщення, запровадити автоматизований облік книг і читачів, впорядкувати систему придбання літератури та оптимізувати витрати.
У результаті з’явилося 14 сучасних бібліотек, в яких працюють майже 150 мешканців міста, та які стали ще й сучасними платформами для громадських ініціатив, літературних подій, презентацій, виставок. Об’єднання дорослої та дитячої бібліотечних систем дозволило підвищити зарплати бібліотекарям на 7,5%, а книжкові фонди поповнилися понад 40 тисячами нових видань, зокрема літературою для людей із порушенням зору.
Попри складну ситуацію в країні бібліотеки залишаються важливими соціальними центрами. У 2024 році їх відвідали майже 200 тисяч мешканців – це третина населення міста. Крім того, на базі п’яти бібліотек цілодобово працюють Пункти незламності та найпростіші укриття.
Досягнення запорізьких бібліотек високо оцінили на всеукраїнському рівні. Вони увійшли до списку 100 найкращих у премії KBU AWARDS, потрапили до п’ятірки найкращих за версією журналу Vogue, стали офіційними партнерами Української бібліотечної асоціації та отримали відзнаку «Інклюзивна бібліотека року».
Міська влада планує й надалі підтримувати розвиток бібліотек, адже це інвестиція в освіту, культуру та майбутнє громади.
Бібліотеки Запоріжжя: досвід змін та як працюють зараз презентація