Логотип

Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

09.04.2025 18:15

У Запоріжжі підтримують патронатні родини

d5ec29b2-4f21-4cac-a871-6bb5d0d39e3d.png

12 квітня відзначається Міжнародний день безпритульних дітей. Це ще одна нагода привернути увагу до долі дітей, які залишилися без батьківського піклування, опинилися в складних життєвих обставинах або взагалі без даху над головою.

У Запоріжжі питання захисту таких дітей є одним із пріоритетних. Серед важливих напрямків — розвиток сімейних форм виховання, зокрема патронату. Ця форма дозволяє дитині отримати турботу, безпеку й стабільність на час, поки її рідна сім’я не подолає життєві труднощі. Станом на сьогодні в місті діє 6 патронатних родин, у яких тимчасово виховується 10 дітей.

Одна з таких родин — Марини Кириченко. Жінка прихистила 17-річну дівчину, яка залишилася без підтримки рідних та пережила складні обставини. Попри це дівчина навчається, мріє стати ветеринаром і вже відчула себе у новій родині як удома.

Сьогодні родину відвідала секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко. Вона поспілкувалася з вихователькою та дівчиною, подякувала пані Марині за її небайдужість і вибір стати патронатною мамою.

- Кожній дитині потрібна родина. Це так важливо зростати в колі людей, які тебе люблять, підтримують, дають свободу та право вибору, чого, на жаль, не можуть забезпечити інституційні форми виховання. Патронатна родина – це можливість взяти до себе дитину на якийсь час, а держава через органи місцевого врядування буде надавати щомісячну допомогу на створення такої родини. У патронатного вихователя є також помічник, який допомагає з певними питаннями, - сказала Регіна Харченко.

Слід зазначити, що патронатний вихователь щомісяця отримує 24 тис. грн, його помічник – 8 тис. грн. Щомісячно виплачується допомога на кожну дитину: 2,5 прожиткових мінімуми (від 6,5 тис. грн), для дітей з інвалідністю – 3 прожиткові мінімуми –  (до 11,5 тис. грн).

Разом з тим у рамках міської програми «Діти Запоріжжя» на 2025–2027 роки передбачено надання матеріальної допомоги патронатним вихователям: одноразова адресна грошова допомога — 5 тис. грн на кожну дитину та поворотна фінансова допомога — 15 980 грн на первинне забезпечення потреб дитини до отримання державної допомоги.

Як зазначила начальниця служби у справах дітей Наталія Сиворакша, розвиток патронату — дуже важливий для міста, особливо в умовах війни, коли в Запоріжжі відсутній спеціалізований заклад тимчасового перебування дітей.

- Ми залишаємося на постійному зв’язку з цією родиною. Зараз бачимо дуже гарний результат. А головне - Марина готова далі працювати. Ми сподіваємося, що після Марії в неї будуть нові діти. Задача патронату – це тимчасово надавати догляд. Це дуже важливо, бо зараз у 5-й дитячій лікарні перебувають 10 дітей, а в обласній – 4. Це діти, які залишаються без батьківського піклування, -  підкреслила Наталія Сиворакша.

Фахівці служби у справах дітей сподіваються, що кількість патронатних родин у Запоріжжі зростатиме. Адже у місті є всі необхідні умови для створення патронатної родини, а кожна така сім’я — це шанс для дитини не залишитися наодинці з бідою, отримати підтримку й турботу.