Логотип

Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

30.04.2025 13:00

«Водоканал» ліквідував аварійне побутове засмічення каналізації

5f7085b1-9626-4e00-806e-e44f16b43afd.png

Сьогодні працівники КП «Водоканал» вкотре  виконували роботи з прочищення водостічних мереж у Дніпровському районі Запоріжжя на вулиці Петра Сагайдачного. Через порушення мешканцями багатоповерхівок правил користування каналізацією аварійна бригада виїжджає на цю адресу систематично, щонайменше – раз на місяць.

Цього разу  стічний колектор прочищали гідродинамічним методом, а потім за допомогою вил «виловили» півтора відра ганчірок та синтетичних серветок, які не розчиняються у воді й накопичуються у трубах. За словами начальника дільниці № 4 цеху мереж каналізації КП «Водоканал» Дніпровського району Михайла Романченка, саме вологі серветки наразі для «аварійників» залишаються проблемою №1.  

- Люди використовують унітаз, як сміттєвий бак. Дістаємо вологі серветки цілими відрами. Рекорд на одній з адрес - 11 відер. Влітку аварійних засмічень більшає через сезон консервацій. Знаходимо в гофрах унітазів та колодязях нарізані шкірки та насіння кавунів, віття кропу, груди кісточок вишень, виноградні грона, на які намотується інше сміття, зокрема волосся та шерсть тварин. Постійно проводимо бесіди з місцевими мешканцями, головами ОСББ, ЖБК щодо правил користування каналізацією, але це не дає результату, - розповів Михайло Романченко.

Крім того, серед частих причин засмічень стічних колекторів працівники «Водоканалу» називають будівельне сміття, зокрема гіпс і цемент. Також вони скаржаться й на приватні пекарні, які економлять на виробничих процесах і не ставлять жироуловлювачі, тому найближчі каналізаційні колодязі перетворюються на жировідстійники. Це призводить до аварійних ситуацій.

Запоріжці для свого ж комфорту мусять запам’ятати: в унітаз має потрапляти лише те, для чого він призначений. Все інше треба викидати лише у сміттєві баки. Жир з посуду потрібно попередньо видаляти паперовими рушниками і також викидати у сміття, інакше у контакті з холодною водою він збирається в тверді і доволі об’ємні фракції, які теж забивають каналізацію.