Логотип

Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

10.06.2025 11:30

Понад 2 тисячі людей отримали допомогу в «Хабі стійкості»

5a5052fe-7c1c-4909-99e5-e857ea8db37b.jpg

У Запоріжжі підсумували рік роботи «Хабу стійкості» - простору допомоги та підтримки, створеного на базі благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя» в межах проєкту «EU4CSOs Empower UA» за фінансового сприяння European Union in Ukraine. Круглий стіл, присвячений результатам роботи, провели у Незламному хабі ПК «Хортицький».  

«Хаб стійкості» - це місце, де кожен може знайти психологічну опору, відновити внутрішню рівновагу та навчитися впоратися з життєвими викликами. У хабі надаються безоплатні консультації психолога, соціального працівника, а також здійснюється комплексний соціальний супровід.

Протягом року у Хабі було проведено десятки групових занять з емоційного розвантаження, самодопомоги та взаємопідтримки. Близько 2500 осіб - як місцевих мешканців, так і внутрішньо переміщених осіб - отримали допомогу.

- Наше завдання - допомогти людям самостійно знаходити рішення в кризових ситуаціях, не залишаючись наодинці зі своїми проблемами, - зазначила голова БО «Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя» Ірина Дорошенко.

До участі в круглому столі долучилась секретар міської ради Регіна Харченко.

- Вдячна організації «Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя» за те, що вони провели велику роботу для покращення життєстійкості запоріжців. Цей проєкт є яскравим прикладом того, як можна створити дієвий механізм підтримки життєстійкості, який відповідає державним стандартам. Цей простір вже допоміг понад 2 000 людей. Хаб допомагає не лише долати труднощі, а й знайти силу для подальших успіхів, - наголосила пані Регіна.

Цінним здобутком року для команди стала налагоджена співпраця з ветеранською спільнотою. У Хабі вдалося створити простір, де ветерани можуть підтримувати одне одного на засадах «рівний рівному». Регулярні зустрічі групи самодопомоги стали для багатьох учасників не лише можливістю поділитися переживаннями, а й поштовхом до особистісного зростання та соціальної активізації. Зустрічі проходили щотижня за участі фахового психолога, що дозволяло поєднувати емоційну підтримку з професійним супроводом.

У найближчих планах команди - розширення партнерства з іншими організаціями, міськими департаментами, а також участь у державних програмах фінансування соціальних послуг, щоб розширити можливості підтримки для мешканців громади.