19.06.2025 15:40
У Запоріжжі триває трансформація освітньої мережі

Реорганізація торкнеться 9 навчальних закладів в усіх районах міста. Завдяки трансформації вдасться забезпечити безпечні та якісні умови навчання, зберегти педагогічні колективи та раціонально використовувати бюджетні ресурси.
Причин для об’єднання навчальних закладів декілька. Це і низька наповнюваність класів (у частині шкіл не вдалося набрати перші класи), відсутність укриттів, а відповідно й можливості навчатись офлайн, неповна завантаженість будівель тощо. Так, до прикладу, деякі навчальні заклади не змогли сформувати 1 класи вже кілька років поспіль. А це унеможливлює повноцінне функціонування закладу та його фінансування з державного бюджету.
- Минулого року була проведена така робота щодо трансформації закладів загальної освіти щодо їх об'єднання і щодо зменшення кількості закладів загальної середньої освіти. Проте, на жаль, на цей рік також лишається ряд закладів освіти, де середня наповнюваність є досить маленька, значно нижча за нормативні 27,5 учнів. Разом з депутатською профільною депутатською комісією протягом цього року ми здійснили детальний аналіз кожного закладу освіти, не лише з погляду середньої наповнюваності класу. Аналізували взагалі всі витрати, які несе бюджет міста, бюджет держави на утримання цих закладів. За його підсумками було виявлено 9 закладів загальної середньої освіти, які потрібно об'єднати з іншими, - розповів виконувач обов'язків директора департаменту, перший заступник директора департаменту освіти і науки міської ради Віталій Лисенко.
Схожа ситуація і з укриттями. Брак безпечного простору змушує частину учнів навчатися лише дистанційно або на базі інших закладів. Об'єднання з сусідніми гімназіями, які мають укриття, дозволить забезпечити змішане навчання.
Варто зауважити, що для низки шкіл об’єднання є суто юридичним. Мова йде про гімназії №№ 61 та 59, №№ 21 та 47, №№36 та 46, №№ 85 та 75 тощо. Тобто школи функціонуватимуть як єдиний заклад із кількома корпусами. У місті вже є успішні приклади такої реорганізації – у закладах освіти «Логос», «Контакт», МГА, а також школах №49, №23, «Перспектива» тощо.
- Ми почали цей процес заздалегідь. Немає масового об'єднання класів, немає масового переведення дітей з одного закладу в інший, і навпаки робиться все для того, щоб зберегти цю наявну систему при формальній реорганізації цих закладів, - додав Віталій Лисенко.
Об'єднання шкіл не передбачає скорочення вчителів - усі педагоги збережуть свої робочі місця та навантаження. Не пустуватимуть і вивільнені будівлі. У частині з них продовжиться навчання, зокрема початкових класів, інші — планують використовувати для позашкільної освіти або передати в розпорядження інших департаментів та управлінь.
- Всі школи залишаються на балансі департаменту. В цих школах або іде вже зараз навчальний процес, або ми чекаємо перших наших представників початкових класів, якщо буде повернення, або ми там починаємо розвивати позашкілля, спорт, культурне життя. Отже, жодна школа не піде під ніж і нікуди вона не дінеться. Вони залишаться осередками освіти і культури своїх мікрорайонів, - наголосив голова профільної депутатської комісії, депутат міської ради Генадій Васильчук.
Поділитись
Дізнайтеся також
11/07/2025
Працює оновлене амбулаторне відділення
11/07/2025
Запоріжці проголосували за назву скверу
Усі новини