Логотип

Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

25.07.2025 13:25

Сучасні методи реабілітації повертають якість життя

77afd1ee-c05e-4856-94b0-f5b584a3804e.png

Відділення реабілітації Міської клінічної лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги – найперший в Україні спеціалізований підрозділ, який відкрився 50 років тому. Засновником триєдиного комплексу - загальна неврологія, інсультне відділення і відділення реабілітації  - був професор Павло Гафт, який завідував кафедрою неврологічних хвороб Запорізького медінституту і очолював відділення неврології на той час 6-ї міської лікарні.

На сьогодні відділення реабілітації Міської клінічної лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги (підрозділ на вул. Сталеварів, 34) розраховане на 45 ліжок. Сюди звертаються і проходять реабілітацію пацієнти з такими захворюваннями: гострі порушення мозкового кровотоку (інсульти та їх наслідки), черепно-мозгові та мінно-вибухові травми, полінейропатія,  компресійно-ішемічна нейропатія, остеоартрити, ампутації тощо. За останній рік на 18% збільшилась кількість пацієнтів з травматичною нейропатією, враховуючи масові обстріли міста. Отже роботи у лікарів вистачає.

- У нашому відділенні ми побудували роботу за принципом мультидисциплінарної команди, до якої входять лікар фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний та ерготерапевт, їхні асистенти, психолог, соціальний працівник, терапевт з мови і мовлення та медсестра. Робота фахівців спрямована на відновлення втрачених функцій пацієнта, його адаптацію і повернення до побуту, самостійного життя. Наші лікарі – це велика родина, де всі один одного підтримують, оскільки робота складна і фізично, і морально, - розповідає лікар фізичної та реабілітаційної медицини, завідувач відділення реабілітації Міської клінічної лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги Вікторія Вишнякова.

У пацієнтів відділення реабілітації зазвичай довгий і непростий шлях до відновлення здоров’я й якості життя. Фізичні та ерготерапевти, лікарі ведуть з ними щоденну і копітку роботу, допомагаючи не просто відновити втрачені рухові функції, а й заново адаптувати людину до нормального життя, допомогти їй досягти максимальної самостійності й незалежності в побуті.

У кабінеті соціального працівника можуть отримати консультацію та необхідну допомогу пацієнти з числа ветеранів, тимчасово переміщених осіб, в тому числу в ситуаціях, коли втратили документи.

У відділенні також створено куточок психологічного розвантаження, де можна побути наодинці, випити чаю чи кави, почитати (завдяки акції «Книжкова полиця для захисників» у відділенні гарна міні-бібліотека).

Персонал відділення реабілітації має високу кваліфікацію і великий досвід лікування пацієнтів саме неврологічного профілю. Всі намагаються створити для них максимально комфортні умови під час перебування у відділенні, адже від цього теж залежить швидкість повернення до активного життя.