Логотип

Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

28.07.2025 14:30

«Муніципальна няня»: вимоги до оформлення договорів

c616660d-0291-4a54-94af-3d52449e8416.png

У Запоріжжі близько 200 сімей користуються послугою «Муніципальна няня».

Ця державна програма спрямована на фінансову підтримку батьків (офіційних опікунів), які виховують дітей до 3 років (у ряді випадків – до 6). Вона передбачає відшкодування частини вартості послуг няні у розмірі однієї мінімальної заробітної плати на місяць за кожну дитину, але не більше як за 165 годин на місяць. Станом на 2025 рік – це 8000 гривень.

Послуга дозволяє батькам раніше вийти на роботу, поєднуючи кар’єру з доглядом за дитиною. При цьому вони можуть самостійно обрати няню (юридичну особу чи ФОП, але не близьких родичів першого ступеня споріднення - бабусі, дідусі, чоловік, дружина або діти).

- Батьки самі розраховуються з муніципальною нянею, а потім до 5-го числа кожного місяця надають нам акт виконаних робіт і документи про сплату послуги, і ми частину витрат компенсуємо, - зазначила начальниця відділу призначення спеціальних допомог та компенсацій управління соціальної підтримки населення  департаменту соціального захисту населення Запорізької міськради Юлія Лазько.

 Для участі в програмі відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "Муніципальна няня" необхідно укласти письмовий договір між батьками (або опікунами) та нянею.

Зокрема договір повинен містити інформацію про  кількість дітей, адресу здійснення догляду, перелік обов’язків няні, а також кількість годин догляду за дитиною (максимально для компенсації  – 165 годин на місяць), інформацію про дитину, а також про няню.  

Муніципальна няня як фізична особа-підприємець може забезпечувати догляд одночасно не більш як за трьома дітьми за однією адресою – або за адресою самої няні, або за місцем проживання одного з вихованців за умови письмової згоди батьків усіх дітей.

Муніципальна няня як юридична особа може забезпечувати догляд за шістьма дітьми одночасно (догляд здійснюють два працівника). Послуга має надаватися  за адресою, визначеною муніципальною нянею, або за однією з адрес проживання дітей - також за умови письмової згоди батьків усіх вихованців, про що зазначається в договорі. 

- Крім того, на період воєнного стану  у договорі обов’язково прописуються дії муніципальної няні під час повітряної тривоги задля безпеки дітей. Це може бути перехід до укриття або до умовно безпечного місця, яке визначили батьки, - додала пані Юлія.   

Для оформлення відшкодування необхідно подати до управління соцзахисту наступний пакет документів:

  • заява на відшкодування;
  • договір з муніципальною нянею;
  • квитанція про сплату за поточний місяць, в якому подається заява;
  • копії паспортів батьків;
  • свідоцтва про народження дітей;
  • свідоцтво ФОП або юридичної особи муніципальної няні, які підтверджують, що вона працює офіційно.

Нагадаємо, відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "Муніципальна няня" виплачується громадянам з 2019 р.

З червня 2024 року на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування право на отримання компенсації мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами дитини, на законних підставах проживають на території України та доглядають за:

  • дитиною з інвалідністю до шести років;
  • тяжко хворою дитиною до шести років;
  • за дитиною до шести років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю І чи ІІ групи;
  • дитиною до трьох років, якщо один із батьків, опікунів є внутрішньо переміщеною особою;
  • дитиною до шести років, яка разом із батьками, опікунами проживає на території, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти.

Заявники з числа ВПО або які проживають на території адміністративно-територіальної одиниці, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти, мають право на призначення і відшкодування вартості послуги у разі, коли:

  • працюють та не перебувають у відпустці по догляду за дитиною (надають довідки з основного місця роботи батьків, що підтверджує зайнятість кожного з них та не перебування їх у відпустці для догляду);
  • забезпечують себе роботою самостійно як фізична особа-підприємець  (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою OK-7);
  • перебувають на обліку як безробітні не більш як шість місяців (довідки про перебування на обліку в статусі безробітного у центрі зайнятості);
  • беруть участь у громадських роботах;
  • беруть участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку із збройною агресією російської федерації проти України.