Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

Оголошення: підприємництво і торгівля

Комісією для організації і координації робіт з усунення наслідків порушення Типових правил благоустрою території населеного пункту шляхом звільнення об'єкта благоустрою міста Запоріжжя від об'єкту, встановлених без відповідних дозвільних документів 13.09.2023 року звільнено територію за адресою: вул. Авраменка, 5А від самовільно розміщеного об'єкту – засобу тимчасової споруди. Демонтований об'єкт взято на облік та передано для зберігання до депо №2 Запорізького комунального підприємства міського електротранспорту «Запоріжелектротранс» за адресою: м. Запоріжжя, вул. Лізи Чайкіної, буд. 1. Контактні дані: зберігач демонтованого об'єкта 787-64-96, комісія 289-90-59.


«Комісією для організації і координації робіт з усунення наслідків порушення Типових правил благоустрою території населенного пункту шляхом звільнення об'єктів благоустрою міста Запоріжжя від об'єктів, встановлених без відповідних дозвільних документів на території Шевченківського району» 07.09.2023 року звільнено територію за адресою: перехрестя вул. Героїв 55-Ї бригади - вул. Кутузова від самовільно розміщеного об'єкту (збірно-розбірна конструкція (металевий гараж) для провадження підприємницької діяльності. Демонтований об'єкт взято на облік, та передано для зберігання до депо №2 Запорізького комунального підприємства міського електротранспорту «Запоріжелектротранс» за адресою: м. Запоріжжя, вул. Лізи Чайкіної, буд. 1. Контактні дані: зберігач демонтованого об'єкта 787-64-96, комісія 289-90-59.


«Повернення» на довоєнну систему оподаткування: особливості переходу

Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», запроваджуються певні новації для платників податків.

Для того, щоб нічого не залишилося поза увагою мешканців Запорізької області, пропонуємо ознайомитися з Інформаційним листом № 4/2023, у якому можна дізнатися:

– про порядок переходу на загальну систему оподаткування або на спрощену систему оподаткування для платників податку, які втрачають право на використання спрощеної системи оподаткування, а саме: бути платником єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2 % від суми доходу (далі – спрощена система з особливостями оподаткування);

– перебіг яких строків, визначених Податковим кодексом України, відновлюється з 1 серпня 2023 року;

– про особливості переходу на сплату податку на прибуток підприємств після використання спрощеної системи з особливостями оподаткування (складання декларації, визначення звітних періодів та обсягів річного доходу, вартості необоротних активів для цілей податкової амортизації, застосування «тонкої капіталізації», податкові різниці при здійсненні експортно-імпортних операцій тощо);

– чи будуть оподатковуватись податком на доходи фізичних осіб «донати», компенсація за пошкоджений/знищений об’єкт нерухомого майна;

– про особливості сплати податку на додану вартість платниками податків після переходу зі спрощеної системи з особливостями оподаткування (визначення податкових зобов’язань, складення податкових накладних, визначення податкових періодів тощо);

– особливості сплати єдиного внеску у період дії воєнного стану тощо.

Закон № 3219 набрав чинності 1 серпня 2023 року.

Ознайомитись з інформаційним листом можна за посиланням: https://tax.gov.ua/data/material/000/578/694703/InfoList4_2023.pdf


ЗАКОН № 3219: Зміни для платників податків, які здійснюють розрахункові операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг

https://www.facebook.com/tax.zaporizhzhya/posts/pfbid02c3Abf53yf2weKWp6zHKL6B1Lez4r6zTn3dDUWcyTRQ3QS5rTmaHhdUb1FrDk6UMcl

https://zp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/698106.html

Закон України від 30 червня 2023 року № 3219-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану" (далі – Закон), крім змін до Податкового кодексу України, вносить зміни до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: звільняє від відповідальності суб'єктів господарювання за порушення вимог Закону № 265, які вчинені ними у період з 01 січня 2022 року до 01 жовтня 2023 року, крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів, здійснення діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти, діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.

У подальшому з 1 жовтня 2023 року суб'єкти господарювання звільняються від відповідальності за вчинені ними порушення вимог Закону № 265 (крім порушень порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів), якщо вони вчиненні ними при продажу товарів, наданні послуг на:

тимчасово окупованих російською федерацією територіях України – по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій;

територіях активних бойових дій – по дату завершення бойових дій на відповідних територіях;

територіях можливих бойових дій – по дату припинення можливості бойових дій на відповідних територіях.

При цьому дати завершення бойових дій, дати завершення тимчасової окупації, дати припинення можливості бойових дій визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій від 22 грудня 2022 року № 309, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за № 1668/39004.

Також відбулися зміни в розмірах штрафних (фінансових) санкцій за порушення використання реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій на період з 1 серпня 2023 року по 31 липня 2025 року, але не пізніше ніж до дати припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні"".

Так, до фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, що здійснюють діяльність з продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або надають послуги, фінансова відповідальність за проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи, невидачу (у паперовій та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання застосовується у таких розмірах:

25 відсотків вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;

50 відсотків вартості проданих з порушенням, встановленим цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

Фізичні особи-підприємці, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, при продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або наданні послуг мають право в розрахунковому документі зазначати назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги.

Окремо звертаємо увагу, що з 1 серпня 2023 року відновлюється дія абзацу сьомого статті 5 Закону № 265, згідно з яким використання програмного реєстратора розрахункових операцій у період відсутності зв'язку між програмним реєстратором розрахункових операцій та фіскальним сервером контролюючого органу без отриманого в контролюючому органі діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, забороняється.


Державна підтримка бізнесу в питаннях фіскалізації розрахункових операцій

https://www.facebook.com/TaxUkraine/posts/pfbid02WZFkssNwLNGuYGQqhLWUBSK3M5K7xDxDfdAxr1QuaV2SfS3xaCWFtXQbwc3BQYy6l

Державна податкова служба України в умовах військового часу продовжує роботу із вдосконалення функціоналу безоплатного ПРРО, створюючи бізнесу зручні умови для виконання вимог щодо фіскалізації розрахункових операцій.

ПРРО від ДПС – це програмне рішення, застосовне для операційних систем Windows, Android, iOS, та Web-версія, яке інтегрується з фіскальним сервером ДПС.

Функціональні можливості ПРРО від ДПС:

– відкриття/закриття/автозакриття зміни;

– формування, реєстрація, видача чеків;

– додавання товарів/послуг у чек з номенклатури або вручну;

– друк та відправка фіскальних чеків покупцям на електронну пошту/месенджери;

– ведення довідників номенклатури (експорт/імпорт даних);

– ведення довідника ставок податків;

– використання сканера штрихкодів;

– додавання штрихкоду марки акцизного податку;

– різні форми розрахунку (готівкова/безготівкова/комбінована);

– оформлення знижки/повернення товару на окремий товар/чек;

– формування та перегляд X-звіту, Z-звіту;

– відправка Z-звіту до фіскального сервера;

– перехід/вихід у/з режиму офлайн із можливістю збереження/передачі даних до фіскального сервера.

Версія для завантаження безоплатного ПРРО від ДПС тут.

Інформаційні матеріали щодо ПРРО тут.

Інформаційна підтримка за телефоном: 0800501007.

Суб'єкт господарювання для проведення розрахункових операцій обирає за власним бажанням ПРРО від ДПС чи будь-яке інше (комерційне) рішення.

Наприкінці червня роботу ПРРО від ДПС продемонстровано на 27-й Генеральній асамблеї Внутрішньоєвропейської організації податкових адміністрацій (ІОТА) та отримано схвальну оцінку учасників.


Відео: Фіскальний чек – гарантія захисту прав споживача

https://www.facebook.com/watch/?v=3510991669214171


Для тих, хто остаточно обрав для себе програмні РРО, пропонуємо скористатися нашою інструкцією щодо їх реєстрації


Використання РРО та ПРРО підприємцями-"єдинниками"


В Україні вступили в силу зміни до антитютюнового законодавства


 

До уваги підприємців!

Департамент муніципального управління Запорізької міської ради інформує, що у зв’язку з набранням чинності рішення Запорізької міської ради від 17.03.2023 №113 «Про внесення змін до рішення Запорізької міської ради від 25.08.2016 №52 «Про затвердження Положень, що регулюють правовідносини функціонування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та об’єктів дрібнороздрібної торговельної мережі на території м. Запоріжжя», зі змінами» повноваження щодо укладення договорів на право користування місцем для розташування стаціонарної тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності, контролю оплати за ними передано до департаменту муніципального управління Запорізької міської ради.

Для укладення договору на право користування місцем для розташування стаціонарної тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності суб’єктам господарювання необхідно звертатись до департаменту муніципального управління Запорізької міської ради.

Підприємцям, у яких укладені договори на право користування місцем для розташування стаціонарної тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності з районними адміністраціями Запорізької міської ради, потрібно звернутись до департаменту муніципального управління Запорізької міської ради для укладення додаткової угоди.


Інформація щодо участі у програмі LIFE

Між Україною та Європейським Союзом 24.06.2022 було підписано Угоду про приєднання України до європейської природоохоронної програми LIFE.

Програма LIFE – фінансова підтримка Євросоюзу, яка дозволяє реалізовувати проєкти у напрямках циркулярної економіки та якості життя, природи та біорізноманіття, пом’якшення змін клімату, а також переходу до альтернативних джерел енергії.

Програма розрахована на 2021-2027 роки із загальним бюджетом 5,4 млрд.євро. Проєкти на конкурсний відбір можуть подавати юридичні особи будь-якої форми власності (органи місцевого самоврядування, центральні та територіальні ОВВ, установи державної, комунальні чи приватної форми власності, прибуткові чи неприбуткові, громадські організації) тощо. Проєктна заявка для участі в конкурсі може подаватися як одноосібно, так і спільно з партнерами.

Країнами учасниками у 2022 році подано на участь у конкурсі понад 750 проєктів. Від України подано щонайменше 60 заявок для участі у конкурсах за напрямами Програми.

Європейським виконавчим агентством з клімату, інфраструктури та навколишнього середовища (CINEA) поведено онлайн-семінар щодо процедури подання заявок, теми, строків, термінів виконання, фінансування проєктів з якими можна ознайомитися за посиленням: https://mepr.gov.uf/news/39468.html.

У разі подання заявки на участь у програмі LIFE просимо проінформувати департамент економічного розвитку Запорізької міської ради на електронну адресу reception.der@zp.gov.ua