01.03.2024 15:50
До Запоріжжя повернулись “Плакати воєнного часу”
![65e1dc5a89ef8__received_395787559711761.jpeg 65e1dc5a89ef8__received_395787559711761.jpeg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/198830/65e1dc5a89ef8__received_395787559711761.jpeg)
Формат повернувся у публічний простір Запоріжжя з експозицією робіт українського графічного дизайнера та ілюстратора Стаса Колотова. Його виставку презентували сьогодні, 1 березня, біля стін Туристичного інформаційного центру на проспекті Соборному, 151.
Стас Колотов - український графічний дизайнер та ілюстратор. Народився 1981 року в Чернігові, вже понад 20 років живе у Києві. За фахом Стас - музикант, а точніше - диригент і академічний співак. Закінчив Чернігівський музичний коледж ім. Левка Ревуцького. Багато років писав пісні, працював професійним співаком у відомому хоровому колективі України. Саме для хору Стас створював численні афіші, буклети та інші матеріали, що й стало поштовхом розвиватися у сфері графічного дизайну та візуального мистецтва. Митець закінчив Київський національний університет культури і мистецтв.
З 24 лютого 2022 року у творчості Стаса розпочався новий і особистий виток. Його антивоєнні роботи активно просувалися соціальними мережами, були презентовані на Першій Українській Бієналє Цифрового та Медіа Мистецтва, виставках, мітингах та акціях протесту в Україні, Польщі, Грузії, Німеччині, Данії, Нідерландах, Франції, Іспанії.
- Війна змінила моє бачення всього, тому намагаюся висловити свою позицію через роботи, які відображають реалії війни, її наслідки, - розповів митець.
Автор сформував свою особисту технічну та візуальну манеру. Результатом його творчості є серії робіт, серед яких:
“Українська спадщина” - колажі з використанням автентичних старовинних фото українців;
”russia terrorist” - серія цифрових робіт про зруйновані росією домівки українських міст;
”Різнобарвна Україна” - цифрова серія на тканині, створена на підтримку збереження фауни та флори України;
”EMBROIDERED UA” - серія творів, в яких використовується техніка діджитал вишивки.
Для виставки в Запоріжжі автор відібрав по кілька робіт з кожної серії.
- Серед всіх експонатів тут є три роботи, присвячені саме Запоріжжю. 2 плакати зображають знищені будинки, і один – лелеку з Запоріжжя, - проінформував директор ТІЦу Олексій Каніщев.
За його інформацією, цього року проєкт “Плакати воєнного часу” планують продовжувати. Також планують встановити додаткові інформаційні куби в усіх районах Запоріжжя для можливості експонування плакатів по всьому місту. Для цього наразі вишукують спонсорів.
Також в ТІЦ нагадали про книгу, надруковану за рахунок грантових коштів, де можна роздивитися плакати воєнного часу різних українських авторів. В ній зібрані роботи, що експонувались у Запоріжжі протягом минулих півтора року. Примірник книги можна знайти в усіх бібліотеках та деяких кав’ярнях міста.
![received_1115898136267600.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/198848/received_1115898136267600.jpg)
![received_1195396168533072.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/198849/received_1195396168533072.jpg)
![received_370371329257249.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/198850/received_370371329257249.jpg)
![received_395787559711761.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/198851/received_395787559711761.jpg)
![received_420386600468865.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/198852/received_420386600468865.jpg)
![received_772901708234421.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/198853/received_772901708234421.jpg)
![received_787058889975129.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/198854/received_787058889975129.jpg)
![received_914659870062534.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/198855/received_914659870062534.jpg)
Поділитись
Дізнайтеся також
17/07/2024
Література як терапія
06/07/2024
Наш земляк презентує свої «Щоденники війни»
Усі новини