04.07.2024 18:00
У Запоріжжі презентували «Зелену книгу відновлення»
Питання післявоєнної відбудови міста важливе як для міської влади, так і для активної громадськості, представники якої активно працюють над цим питанням. Один з прикладів – проєкт «Зелена книга відновлення Запоріжжя: дорожня карта». Видання цього дослідження стало можливим завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в рамках проєкту «Рада відновлення як інструмент залучення громадянського суспільства до зеленого відновлення України для досягнення стійкості та демократії»», який виконує громадська організація «Екосенс».
У Запорізькій міській раді відбулась презентація видання «Зелена книга відновлення Запоріжжя: дорожня карта» розробниками проєкту. У заході взяли участь секретар міської ради Регіна Харченко, керівники департаментів, управлінь, районних адміністрацій міської ради, депутати міської ради, представники громадськості, науковці.
- Важливо, що ми вже зараз думаємо про післявоєнне відновлення міста, напрацьовуємо плани, формуємо команду. Добре, що у Запоріжжі багато небайдужих людей. Вдячні громадськості, науковцям, які займаються цим питанням. Важливо розуміти, що відновлення міста це не лише відбудова будинків, це також відновлення людського потенціалу, екосистеми, транспорту та іншого, - зазначила Регіна Харченко.
Розробники дослідження наголосили, що у ньому надано аналіз основних викликів та пріоритетних заходів з післявоєнного відновлення Запоріжжя. Відновлення тих секторів, які значною мірою пошкоджені під час повномасштабної війни та є ключовими для сталого розвитку нашого міста.
- Наша мета - конструктив. Ми вже співпрацюємо з департаментами, управліннями міської ради та зацікавлені у продовженні, розширенні співпраці. Ми готові залучати до спільної роботи науковців, громадські організації, міжнародних партнерів, - сказала координаторка «Ради відновлення Запоріжжя» Тетяна Жавжарова.
«Зелена книга відновлення Запоріжжя: дорожня карта» включає у себе пріоритетні напрямки відновлення Запоріжжя, які визначили розробники проєкту на підставі проведених досліджень.
Зокрема це стосується відновлення ментального здоров’я, екологічної безпеки, енергетичної інфраструктури, економічного відновлення та розвитку підприємництва, відновлення інфраструктури з урахуванням інклюзивності та доступності, відновлення і модернізації житлового сектору, інтеграції ВПО, відновлення у культурній сфері та іншого.
Поділитись
Дізнайтеся також
23/11/2024
Комунальники «закрили» вікна у 20 будинках
23/11/2024
День пам’яті жертв Голодоморів в Україні
23/11/2024
Міські служби обстежують пошкоджені будинки
Усі новини