19.07.2024 17:00
В одній з запорізьких бібліотек триває реалізація унікального проєкту
В інклюзивній бібліотеці міста Запоріжжя, яка розташована по вул. Незалежної України, 68а, триває реалізація проєкту «Бібліохаб для кожного». Його мета – створити інклюзивний креативний простір, який сприятиме соціальній адаптації та забезпечить доступність культурного продукту для людей з інвалідністю та громадян, які ментально та фізично постраждали від війни.
Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Департамент культури і туризму міської ради подав заявку до Українського культурного фонду та отримав фінансування на реалізацію проєкту. Перші дві арттерапевтичні програми - «Бібліотерапія» та «Нейрографіка» - стартували цього тижня.
Зокрема сьогодні у бібліотеці розпочала заняття одна з груп арттерапевтичної програми «Нейрографіка» або «Нейрографічна терапія». У її складі люди з інвалідністю. Ще одна група, яка також почне роботу сьогодні, розрахована на дітей від 9 до 14 років. Групи складаються з 15 осіб. Курс «Нейрографічної терапії» розрахований на шість занять та триватиме півтора місяця.
За словами організаторів, «Нейрографічна терапія» об'єднує мистецтво та самопізнання, використовує малювання та графіку для дослідження внутрішніх станів та вирішення психологічних проблем.
Учасники використовують художній процес для вираження своїх емоцій та думок. Це дозволяє їм глибше розуміти себе, аналізувати особистісні відчуття і знаходити нові шляхи вирішення проблем. Вони зможуть не лише малювати, але й обговорювати свої твори, ділитися думками та враженнями. Кожна зустріч ведеться кваліфікованим психотерапевтом, який допомагає гостям зануритися у світ власних емоцій і дослідити внутрішні конфлікти.
Нагадаємо, також у рамках проєкту «Бібліохаб для кожного» працює арттерапевтична програма «Бібліотерапія» - заснований на методі арттерапії проєкт з регулярними зустрічами для дорослих, який передбачає використання літератури як інструменту для самоаналізу і покращення психологічного стану людини.
Учасники зачитують невеликий текст, після чого психолог запитає про відчуття, думки, які виникли, і як це корелює з особистим життям. Далі учасники фантазують над продовженням історії. Як показує практика, це допомагає сформувати нові шляхи розв'язання власної проблеми, або ж її переосмислення, через дії головного героя чи героїв тексту.
На зустрічах учасники будуть не тільки зачитувати готові тексти, а й за спеціальним алгоритмом складати свої.
Заходи проєкту «Бібліохаб для кожного» безкоштовні, але кількість місць обмежена, реєстрація за телефоном: 099 73 27 105