15.07.2025 14:00
Щодо збільшення чисельності шкідника
Інформація Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області щодо збільшення чисельності небезпечного шкідника - сарани
Аномально висока температура і посушлива погода цього року спричинила масове розмноження та збільшення чисельності небезпечного шкідника – сарани.
У зв’язку з активізацією сезонної фази розвитку саранових виявлено осередок перелітної сарани (Locusta migratoria) на території Кушугумської територіальної громади Запорізького району Запорізької області про що 11.07.2025 телефонним дзвінком повідомив заступник голови Кушугумської селищної ради.
Головним управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області в цей же день було терміново повідомлено голів територіальних громад Запорізької області, голів Василівської, Пологівської та Запорізької районних державних адміністрацій та надані рекомендації з питань проведення заходів боротьби з небезпечним шкідником.
Сигналізаційне термінове повідомлення було розміщено на вебпорталі Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області.
14.07.2025 фахівці управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області спільно з керівництвом Кушугумської територіальної громади провели виробничу нараду, де напрацювали перелік дій та методи боротьби з небезпечним шкідником. Головним управлінням надано організаційно-методичну допомогу по локалізації небезпечного шкідника. Визначений перелік препаратів. Наголошено, що обробки необхідно проводити в тиху, безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Обробки проводять дозволенними до використання в Україні інсектицидами згідно з «Державним реєстром пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Під час проведення заходів з застосування засобів захисту рослин слід суворо дотримуватися санітарних правил, регламентів застосування препаратів, правил і заходів з охорони праці.
Про проведення обробки потрібно попередити органи місцевого самоврядування, власників пасік про час та місце проведення (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату).
Під час проведення польових робіт в умовах воєнного стану, необхідно дотримуватися правил безпечного поводження умов праці.
Фахівцями управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області 14.07.2025 проведено обстеження земель населених пунктів: селище Кушугум, селище Малокатеринівка, орієнтовною площею 2470 га це приватні домоволодіння, землі несільськогосподарського призначення та землі суспільного користування, що розташовані на території Кушугумської територіальної громади Запорізького району Запорізької області, виявлено масовий розвиток та поширення особливо небезпечного шкідливого організму – сарани (єгипетська сарана (Anacridium aegyptium) за середньої чисельності 40 - 50 екз. на кв.м., а в осередках більше 80 екз. на кв.м., видовий склад шкідливих організмів підтверджено висновком фітосанітарної експертизи ДУ «Запорізька фітосанітарна випробувальна лабораторія Держпродспоживслужби» від 14.07.2025 № РН/008 – 000331 Н/25)
Надано подання заступника головного державного фітосанітарного інспектора Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області від 14.07.2025р. № 1 про запровадження особливого режиму захисту рослин на території населених пунктів Кушугумської територіальної громади.
Зобов’язано запровадити з 15.07.2025р. на території селищ Кушугум, Балабине та Малокатеринівка Кушугумської селищної територіальної громади Запорізького району Запорізької області особливий режим захисту рослин на площі приблизно 21600 га до повної ліквідації вогнищ шкідливих організмів та затвердити фітосанітарні заходи щодо локалізації та ліквідації вогнищ шкідливого організму єгипетської сарани (Anacridium aegyptium).
З метою недопущення подальшого розповсюдження на території Запорізької області шкідливого організму, а саме, єгипетської сарани (Anacridium aegyptium) рекомендуємо вжити заходів щодо обробки територій де виявлено шкідника, та особливу увагу приділити землям на яких не проводиться господарська діяльність (занедбані земельні ділянки).
Здійснювати систематичний моніторинг земельних угідь на яких здійснюється вирощування рослин, особливу увагу необхідно приділити неорним землям, багаторічним травам та пасовищам поблизу посівів сільськогосподарських культур, з метою виявлення шкідників.
Відповідно до статті 18 Закону України «Про захист рослин», підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов’язані у сфері захисту рослин, зокрема: своєчасно проводити комплекс профілактичних і винищувальних заходів щодо боротьби з шкідниками, хворобами і бур’янами, а також сприяти державним фітосанітарним інспекторам у виконанні покладених на них обов’язків.
Поділитись
Дізнайтеся також
15/07/2025
Щодо наслідків ворожої атаки
15/07/2025
День українських миротворців
Усі новини