Володимир Буряк про ситуацію, що склалася в сфері охорони здоров’я міста

29.07.2021 10:16

Міський голова Запоріжжя Володимир Буряк на своїй сторінці в «Фейсбуці» зазначив, що якщо найближчим часом рішенням сесії не буде виділено кошти, зокрема на виплату заробітних плат медикам, лікарні невдовзі можуть залишитися без шприців, антибіотиків, стентів для оперування людей з інфарктами, медикаментів, витратних матеріалів і ін.:

"Враховуючи те, що депутатські прогули вже набули загальнонаціонального розголосу, а лікарі були змушені звернутися до Президента України Володимира Зеленського, хочу прояснити ситуацію:

- дійсно, політична більшість блокує роботу в місті – представники «Слуги народу», «ОПЗЖ», «Європейської Солідарності», «Партії Шарія» та «Нової політики» понад місяць ігнорують сесії;

- через це не прийнято низку важливих питань, зокрема виділення коштів на зарплати медикам, педагогам, матеріальну підтримку важкохворих, дітей загиблих в АТО й ООС бійців, ремонти навчальних закладів і доріг, запуск приймально-діагностичних відділень із сучасним обладнанням в рамках президентської програми «Велике будівництво», підготовку до опалювального сезону та багато іншого.

Як міський голова я не міг залишити без зарплати медиків, які останні роки працюють на знос. Щоб покрити аванси та зарплати медпрацівникам, міська влада перерозподілила кошти з інших статей витрат на сферу охорони здоров’я: з закупівлі медикаментів, витратних матеріалів, стентів для тих, хто потрапляє до лікарень з інфарктами (!) та багато іншого. Крім того, в зв’язку з фінансовим дефіцитом лікарні мають борги по сплаті за інші товари та послуги. І якщо комусь здається, що це не проблема, вдумайтеся: медзаклади можуть залишитися банально без шприців і антибіотиків! До всього цього додалися збої в фінансуванні лікарень Національною службою здоров’я України.

Гроші, які ми винайшли на зарплати вже закінчилися! Брати їх більше немає звідки! Тому подальша ситуація напряму залежить від того, чи прийдуть депутати на сесію в п’ятницю та чи проголосують за відповідні рішення! Й відповідальність буде також на них!"