У Запоріжжі відкрилася бібліотека з літньою терасою

03.12.2021 15:45

У Запоріжжі впродовж кількох останніх років реалізується міська реформа бібліотек. Зокрема вона передбачає створення сучасних бібліотечних закладів. У місті вже відкрито десять таких бібліотек. Наразі тривають роботи ще у двох.

Сьогодні секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв разом із заступником міського голови Анатолієм Васюком взяли участь у відкритті публічної бібліотеки в Шевченківському районі на вулиці Чарівній, 121.

Ця бібліотека працює вже понад 50 років. За часи її існування капітальні ремонти в закладі не проводилися. До реконструкції бібліотека обслуговувала близько трьох тисяч читачів. Наразі їх кількість планують збільшити в рази.

Після реконструкції бібліотека перетворилася на потужний інформаційний та культурний центр, який зацікавить як дитячу, так і дорослу аудиторію. Вона стане місцем, де можна читати, навчатися, розвиватися та відпочивати, а також платформою для реалізації цікавих активностей та ідей.

У бібліотеці доволі грамотно поділено простір. Вона має два входи: для дорослих та дітей, відокремлені зали для дитячої та дорослої аудиторії з внутрішнім зонуванням. Дитячий простір організовано за віковим розподілом. Тут з’явилася коворкінг-зона, бібліосхованки, зона для малюків, ігро-room. Заклад відповідає всім вимогам протипожежні безпеки. Бібліотека також пристосована для людей з інвалідністю.

Цікавим дизайнерським рішенням та «фішкою» нової бібліотеки стала літня тераса з навісом. Там у теплу погоду можна насолоджуватися відпочинком з книгою або взяти участь у цікавих заходах просто неба.

У цій читальні, як і в інших, працює автоматизована система «Є–книга» та впроваджено сучасні електронні сервіси.

- Ми відійшли від паперового читацького формуляра. Це дуже зручно, оскільки, записавшись в одну з бібліотек нашої мережі, можна обслуговуватися в будь-якій. Зараз ми працюємо над тим, щоб книгу можна було взяти в будь-якій бібліотеці та в будь-яку здати. У нас уже рік працює сервіс доставки книг на замовлення, який ми самі розробили. Він особливо популярний під час карантину. Наш досвід переформатування бібліотек вже перейняли в Дніпрі, Нікополі та Маріуполі. Свою зацікавленість висловили також бібліотеки Харкова та Херсона, - розповіла директорка КУ «Міська публічна бібліотечна система Запоріжжя» Ірина Лень.

У бібліотеці також працюватиме «Бібліоняня» для наймолодших, «Бібліофан» для підлітків, а для молоді – мовні курси. Там проводитимуть презентації книг від авторів та зустрічі з творчими людьми нашого міста.

- Ми вже відкрили десяту сучасну бібліотеку. Це бібліотеки, які змінюють нашу уяву про них. Вони стають справжнім осередком культури. Хочу подякувати співробітникам бібліотечної галузі Запоріжжя. Будемо й надалі працювати в цьому напрямку. Тим паче, що до нас звертаються з інших областей і міст та хочуть перейняти наш досвід. Запоріжжя має задавати тон не лише нашій області, а й усій Україні, - сказав Анатолій Куртєв.

Секретар міської ради також зазначив, що дуже добре, що бібліотечні фонди поповнюються сучасною літературою. Наприклад, у цій бібліотеці налічується понад 15 тис. примірників книг. Сьогодні завдяки керівнику Міського центру допомоги Дмитру Матюхіну книжковий фонд цієї бібліотеки поповнився ще додатковою літературою.

Наразі в Запоріжжі тривають ремонти ще у двох бібліотеках - у Вознесенівському (вул. Незалежної України, 68 а) та Комунарському (вул. Новокузнецька, 4) районах.