Запоріжців просять не підтримувати продаж первоцвітів

18.02.2022 12:00

Управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради розпочало щорічну боротьбу з вандалами, що використовують ранньоквітучі рослини для продажу, зменшуючи тим самим чисельність таких рослин. Місцями це призводить до їх повного знищення.

За інформацією спеціалістів, найпоширенішим об’єктом продажу є місцеві види декоративних та рідкісних рослин, занесених до Червоної книги України – сон-трава, брандушка різнокольорова, горицвіт весняний, а також підсніжник складчастий та інші.

Спеціалісти нагадують - збір у природі рідкісних видів рослин і торгівля ними є порушенням Законів України  «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України», та передбачає адміністративну відповідальність і відшкодування збитків, але іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.

На виконання розпорядження міського голови щороку в місті активізуються спільні дії структурних підрозділів Національної поліції, Державної екологічної інспекції, інспекції з благоустрою Запорізької міської ради та районних адміністрацій по збереженню дикорослих видів ранньоквітучих, реліктових, а також рослин, занесених до Червоної книги України.

Згідно з постановою Кабміну України «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)» розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, занесених до Червоної Книги України становить від 49 до 62 грн за одну рослину. Згідно зі ст. 88-1 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушеня придбання чи збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн з конфіскацією рослин.

Задля збереження природи запоріжців закликають берегти первоцвіти, які хижацьким способом знищують заради прибутку – не зривати, не продавати, не купувати перші весняні квіти.