У Запоріжжі з’явиться спеціальний евакуаційний автобус

30.03.2022 16:40

Для перевезення лежачих хворих переобладнають звичайний муніципальний транспорт. Тобто приберуть усі крісла для сидіння та облаштують місця для пацієнтів. Також встановлять обладнання, що дозволить підтримувати стан хворих у дорозі.

Заплановано доправляти автобусом пацієнтів одразу у лікарні. Цей проєкт реалізується спільно з міською владою, автобуси надало підприємство “Запоріжелектротранс”. Як вважають медики, досвід евакуації людей з блокадного Маріуполя доводить, що транспорт для лежачих пацієнтів вкрай необхідний.

- Ми проведемо цим автобусом кілька евакуацій, врахуємо недоліки і, я думаю, будемо розширяти цей напрямок. В евакуаційному автобусі буде 10-15 лежачих місць, відповідно апаратура для підтримки пацієнтів, в тому числі кілька для критичних, з повністю замкнутим циклом, з забезпеченням вентиляції легень тощо. Війна - це не на один день, ми маємо бути готові до тривалих бойових дій, тому реалізуємо зараз цей проєкт. Потім передамо ці напрацювання для реалізації в інших містах, - розповів начальник Запорізького військового госпіталю Віктор Писанко.

Начальник інфекційного відділення Запорізького військового госпіталю Олександр Вантєєв додав, що такий автобус використовувався у Міністерстві оборони й раніше, зокрема в Маріуполі. Його також облаштували за базі муніципального транспорту. Переобладнання муніципального автобуса на евакуаційний пройде в найкоротші терміни, через 4-5 днів він буде готовий.