Щодо підвищення вартості проїзду у громадському транспорті

10.06.2022 21:10

Секретар міської ради Анатолій Куртєв розповів:

- Запоріжці!

Сьогодні розповім вам про новини, які стосуються роботи міського транспорту.

По-перше, з понеділка вступає в дію рішення виконавчого комітету, згідно з яким у місті зростуть тарифи на проїзд. Це підвищення базується виключно на здорожчанні палива і є абсолютно збалансованим, доцільним і економічно обґрунтованим. Окремо хочу підкреслити, що рішення про підвищення цін на проїзд буде діяти виключно у період воєнного часу.

По-друге, з понеділка ми починаємо відновлювати роботу комунальних автобусів. Як усі ви розумієте, автобуси теж залежать від палива, тому користування ними теж буде платним.

Тепер докладніше про нові ціни на проїзд у автобусах та маршрутках, та про те, як саме вони формувалися. Думаю, що усі ви пам’ятаєте про страйк, який влаштували приватні перевізники у травні. Тоді для врегулювання питання ми зібрали їх на нараду, на якій вони заявили про те, що ціни на проїзд потрібно збільшити до п’ятнадцяти гривень. Своє бажання вони аргументували зростанням цін на паливо. Ми їх, звичайно, почули, але при цьому доручили профільним управлінням міськради зробити відповідні прорахунки. Тоді наші фахівці вийшли на попередню цифру у 13 гривень. У цю ціну були закладені подорожчання палива на 110 відсотків, зростання заробітної плати на 25 відсотків та зростання витратних матеріалів на 10 відсотків.

Також ми ознайомилися з практикою інших українських міст і відзначили, що там теж відбувається підвищення тарифів на проїзд. З 10 до 20 гривень зросли ціни в Дніпрі. Так само 20 гривень коштує громадський транспорт у Києві. До 15 гривень підвищили тарифи у Львові. Проаналізувавши ще й досвід колег, ми дійшли остаточного висновку: щоб уникнути у місті транспортного колапсу, підвищення тарифів на проїзд дійсно необхідне. Але, як то кажуть, є одне «але». Ми завжди дотримувалися тієї позиції, що війна – не час для того, щоб наживатися і «наварюватися» на людях. Тому підвищення обов’язково має бути доцільним і обґрунтованим. Саме через це ми вирішили, що нова ціна на проїзд буде компенсувати лише подорожчання пального, а інші складові тарифу ми застосовувати не будемо. Таке рішення дозволило нам підвищити ціни на проїзд у маршрутних таксі мінімально - лише до дванадцяти гривень. Виняток становлять довгі маршрути, які курсують до Хортицького району. Вони будуть на гривню дорожче. Тобто проїзд на маршрутах №№ 10, 92, 55, 87, 36, 96 та 58 становитиме 13 гривень. Що стосується комунальних автобусів, то проїзд у них буде коштувати 12 гривень.

При цьому хочу зазначити, що Запоріжжя – це єдине українське місто, в якому проїзд у міському електротранспорті залишається безкоштовним. І безкоштовним він буде до самого кінця війни. А також не забувайте про те, що у Запоріжжі і під час війни у всіх видах міського транспорту продовжує діяти пільговий проїзд. Пенсіонери можуть скористатися пільгами з десятої ранку до третьої години дня, а усі інші, визначені українським законодавством, пільгові категорії громадян можуть розраховувати на безкоштовний проїзд без обмежень у часі.

Так, на жаль, в країні йде війна і тому дорожчає абсолютно все. Але ця війна обов’язково закінчиться, а життя в Україні відродиться та стабілізується.

Переможемо!

Тихої усім ночі!