Щодо депутатських фондів депутатів Запорізької міської ради

10.07.2022 20:10

Секретар міської ради Анатолій Куртєв розповів:

- Запоріжці!

Сьогодні познайомлю вас із підсумками спрямування коштів депутатських фондів за перше півріччя поточного року.

Але перед цим хочу ще раз наголосити, що кошти фондів не є депутатською власністю і не використовуються для утримання депутатів або їхніх помічників. Депутатський фонд депутата Запорізької міської ради – це кошти бюджету Запорізької міської територіальної громади, використання яких здійснюється відповідно до вимог Бюджетного кодексу України. Тобто ці гроші, відповідно до пропозицій і звернень депутатів, спрямовуються на матеріальну допомогу безпосередньо запоріжцям, а також на забезпечення нагальних потреб громади. Наприклад, на проведення робіт з капітальному ремонту житлових будинків, на облаштування дитячих та спортивних майданчиків, на благоустрій парків та скверів, на ремонт доріг та на цілий ряд інших важливих напрямків.

Тобто такі фонди - це дуже важливий механізм взаємодії депутатського корпусу та громадян. Адже саме депутати, завдяки постійному спілкуванню з містянами (у тому числі й на своїх депутатських прийомах), краще від інших знають проблематику своїх округів та потреби людей, які звертаються до них за допомогою.

Тепер перейдемо до звітних цифр. На початку цього року обсяг Програми використання коштів депутатського фонду складав 128 мільйонів гривень. Тобто кожен депутат мав право розподілити на потреби міста по 2 мільйони. Але на травневій сесії було прийнято рішення про зменшення загального обсяг депутатського фонду на 32 мільйони гривень, які були спрямовані на допомогу нашим добробатам та Нацгвардії. Тому на цей час річний обсяг фонду становить 96 мільйонів гривень або по півтора мільйона на кожного депутата.

З них за перше півріччя було освоєно 16 мільйонів та більше 600 тисяч гривень. Левова частка суми, а саме 16 мільйонів 100 тисяч гривень, було спрямовано на фінансову допомогу містянам та внутрішньо переміщеним особам, які опинилися в скрутній ситуації. Загалом таку допомогу отримали 2 634 людини (27 з них – це переселенці). Переважно громадяни потребували коштів на лікування та на вирішення складних життєвих питань. Ще 295 тисяч гривень було спрямовано на охорону здоров’я. Цю допомогу отримали два медичних заклади. Зокрема це була оплата послуг з улаштування майданчика з монтажем дизельного генератора та придбання ксеноімпланту шкіри для лікування опіків. Ще 149 тисяч пішли на придбання форми та берців для добробатів тероборони, а 88,5 тисяч – на ремонт міського житлового фонду.

Дякую нашим депутатам за роботу та за допомогу людям і місту у ці складні часи.

Разом переможемо.

Тихої усім ночі!