Відбулась позачергова сесія міської ради

20.04.2023 20:45

Відбулась позачергова сесія Запорізької міської ради, яка пройшла під головуванням секретаря міської ради Анатолія Куртєва. Було прийнято низку важливих рішень, які стосувалися шефської допомоги від міста частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України, правоохоронцям, виділення коштів з міського бюджету на відбудову житлового фонду, частково зруйнованого російськими обстрілами.

Зокрема ще 38 мільйонів гривень з бюджету міста було спрямовано на надання допомоги підрозділам Збройних Сил України, Національної гвардії України, правоохоронцям. Кошти були розподілені згідно з заявками, які від них надійшли.

Тепер загальне фінансування Програми підтримки обороноздатності та забезпечення безпеки і правопорядку в місті Запоріжжя на 2023 рік складає понад 218 мільйонів гривень. Зрозуміло, що це не остаточна цифра. Протягом року, згідно зі зверненнями від військових частин, правоохоронців, фінансування програми буде збільшуватись.

Також на цій сесії були виділені з бюджету міста кошти на фінансування Програми відбудови житлового фонду міста Запоріжжя, зруйнованого внаслідок російської агресії. На початок відновлювальних робіт у чотирьох частково зруйнованих багатоповерхівках було виділено майже 98 мільйонів гривень (Кияшко, 22 — 20 мільйонів; вул. Сталеварів, 16 — понад 27,8 мільйонів; вул. Зестафонська, 10 — 25 мільйонів; пр. Соборний, 151 — 25 мільйонів).

Нагадаємо, Програму відбудови житлового фонду було прийнято наприкінці грудня 2022 року. Однак спочатку кошти були виділені лише на проєктні роботи. Тепер місто виділило гроші на початок відновлювальних робіт по чотирьох будинках.

Міська влада буде далі працювати над відновленням постраждалих будинків, залученням коштів для реалізації програми як з міського, державного бюджетів, так і від соціально відповідального бізнесу, міжнародних партнерів.