Як діяти, якщо виявили закрите укриття під час загрози або виникненні надзвичайної ситуації

02.06.2023 10:35

В управлінні з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міської ради пояснили, як діяти громадянам у разі виявлення зачиненого укриття в житловому будинку під час загрози або виникненні надзвичайної ситуації.

Рекомендований алгоритм дій:

  1. З’ясуйте, чи належить це приміщення до захисних споруд цивільного захисту, найпростіших укриттів, скориставшись інформацією на офіційному сайті Запорізької міської ради (при відсутності таблички «УКРИТТЯ»).
  2. Запитайте у голови ОСББ або керуючих компаній про можливість отримання ключів та доступу до найпростішого укриття.
  3. У разі, якщо не буде відповідного реагування з боку ОСББ або керуючих компаній, і неможливості вирішення питання негайно звертайтеся до Контакт Центру 15-80, управління з питань попередження НС та ЦЗ населення міської ради: (061) 787-57-10, (098) 679-73-28 (цілодобово), районної адміністрації міської ради за територіальною належністю, або служби 102.
  4. Балансоутримувачам та мешканцям міста в разі порушення громадського порядку під час перебування в захисних спорудах, найпростіших укриттях негайно звертатися до служби 102!

Рекомендований алгоритм дій у разі виявлення підвального (або іншого) приміщення біля їхнього помешкання, яке придатне для укриття:

  1. З’ясуйте, чи належить це приміщення до захисних споруд цивільного захисту, найпростіших укриттів, скориставшись інформацією на офіційному сайті Запорізької міської ради.
  2. Якщо це приміщення не належить до захисних споруд цивільного захисту, найпростіших укриттів звернутися до районної адміністрації міської ради за територіальною належністю відповідно до адреси, за якою розташоване таке приміщення, зателефонувавши або надіславши листа із зазначенням: своїх контактних даних, адреси цього приміщення, опису його характеристик (площа, стан (задовільний або незадовільний), приблизна кількість осіб, що можуть в ньому укритися тощо), власника приміщення (за можливістю), за можливості фото цього приміщення (якщо ви звертаєтеся письмово).
  3. Разом із представниками районної адміністрації міської ради оглянути це приміщення (за бажанням).
  4. Дочекатися відповіді від районної адміністрації міської ради про прийняте рішення щодо такого приміщення.
  5. У разі, якщо не буде відповідного реагування з боку районної адміністрації міської ради, звернутися до Контакт Центру 15-80, управління з питань попередження НС та ЦЗ населення міської ради: (061) 787-57-10, (098) 679-73-28 (цілодобово).