Суд відмовив у задоволенні позовної заяви Управління Запорізької єпархії УПЦ до міської ради

20.09.2023 13:50

12 липня міська рада прийняла рішення №70 «Про припинення взаємовідносин Запорізької міської територіальної громади з релігійними організаціями Української православної церкви московського патріархату».

У пункті 1 цього рішення зазначається: «Виконавчим органам ради вжити заходів щодо припинення взаємовідносин Запорізької міської територіальної громади з релігійними організаціями, керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України в державі, що здійснює збройну агресію проти України».

Управління Запорізької єпархії Української Православної Церкви подало до Запорізького окружного адміністративного суду позов до Запорізької міської ради. Суд просили визнати протиправним та скасувати пункт 1 згаданого рішення.

Запорізька міська рада заперечувала проти позову у повному обсязі, оскільки рішення міської ради було прийнято відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування», «Про свободу совісті та релігійні організації» з метою унеможливлення діяльності в місті Запоріжжя релігійних організацій, керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України в державі, яка здійснює збройну агресію проти України, зменшення інформаційно-психологічного впливу країни-агресора на українське суспільство, забезпечення духовної незалежності. Тобто оскаржуване рішення прийняте в межах повноважень та у спосіб, що передбачений законами України.

15 вересня суд вирішив відмовити у задоволенні позовної заяви Управління Запорізької єпархії УПЦ до міської ради.