Сума збитків через засмічення запорізької землі внаслідок російської агресії у жовтні перевищила 40 мільйонів гривень

09.11.2023 16:30

За інформацією управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради, Державна екологічна інспекція Південного округу оприлюднила дані про розміри збитків навколишньому природному середовищу м. Запоріжжя внаслідок російської агресії у жовтні поточного року.

На підставі Методики визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок збройної агресії, бойових дій та надзвичайних ситуацій під час дії воєнного стану, сума розрахованих збитків внаслідок засмічення земельних ресурсів за жовтень 2023 року становить 40 300 842,76 грн. А сума збитків внаслідок забруднення земельних ресурсів - 6 275 321,27 грн.

Нагадаємо, що землі вважаються засміченими, якщо на відкритому ґрунті наявні сторонні предмети та сміття, що призвело або може призвести до забруднення навколишнього середовища. А забрудненими вважаються землі, якщо в їх складі виявлені негативні зміни, що сталися в результаті впливу сторонніх чинників.

Надана інформація за жовтень поточного року про розміри збитків, заподіяних земельним ресурсам внаслідок збройної агресії рф, включає в себе і події, які відбулися протягом 2022 року, що пов’язано з тривалим збором та аналізом інформації необхідної для розрахунків.

Збитки завдані атмосферному повітрю внаслідок збройної агресії у жовтні 2023 року не розраховувались.